Zacznij przygodę z robotyką już dziś - "Robot Zębatek - zdalnie sterowany" EDUCARIUM

wtorek, stycznia 04, 2022
Wybierając zabawki dla swoich dzieci, stawiam na rozwój kreatywności i w dużej mierze na połączenie zabawy z nauką. Dlatego, gdy zobaczyłam dość nietypowe klocki w kształcie zębatek, z których to można zbudować własnego robota i w dodatku zdalnie sterowanego, nie było innej możliwości, jak je nabyć. 
"Robot Zębatek" zawitał do nas jeszcze przed świętami i okazał się najlepszym prezentem gwiazdkowym dla najmłodszego smyka (i nie tylko). 


Solidne pudełko kryje w sobie aż 149 elementów konstrukcyjnych do budowy własnego robota oraz bezprzewodowy pilot i szczegółową instrukcję. 
Wśród elementów znajdziecie zębatki, koła, łączniki, dwie różne głowy, a także zmotoryzowaną podstawę, bez której nasz robotek nie mógłby się poruszać. Do zestawu nie dołączono niestety baterii, ale myślę że to nie jest problem, gdyż łatwo je zakupić. A jeszcze lepiej będzie, jeśli wykorzystamy baterie akumulatorki, które w dowolnej chwili możemy naładować.


Nasze robot nie jest zbyt skomplikowany w budowie i starszy przedszkolak bez problemu sobie poradzi z dobieraniem i składaniem elementów. Tym bardziej, że instrukcja jest bardzo konkretna i co ważne, obrazkowa... krok po kroku pokazuje etapy budowy oraz ilość konkretnych elementów, które musimy w danym momencie wykorzystać. 


W tejże instrukcji do wyboru mamy, aż cztery modele zabawnie wyglądających robotów, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować stworzyć konstrukcję według własnego, oryginalnego pomysłu i projektu. I wówczas zabawa jest jeszcze fajniejsza... ale o tym za chwileczkę 😉


Zasady budowy, jak już wspomniałam są bardzo proste. Wystarczy wyszukać odpowiednie elementy i połączyć je ze sobą. Konstruowanie zaczynamy od montowania kół do zmotoryzowanej podstawy, a później już tylko idziemy w górę i na boki... a na koniec dobieramy głowę. 
Gdy nasz Zębatek jest w pełni gotowy, odpalamy pilota i zaczynamy przygodę. 
 

"Zębatek" za pomocą pilota zdalnego sterowania może poruszać się w dowolnym kierunku, w zasięgu aż 15 metrów. Według mnie to całkiem spora odległość 👌
Możecie nim dowolnie manewrować i jeździć po całej powierzchni domu... a zabawa będzie jeszcze ciekawsze, jeśli zrobicie dowolne przeszkody, by robot mógł je omijać np. slalomem. W ten sposób testowaliśmy rożne typy robotów i sprawdzaliśmy, który najszybciej je pokona. 
 

Nasz "robot Zębatek" oprócz wyśmienitej zabawy, daje możliwość rozwijania technicznych umiejętności u dzieci. Kształtuje także zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz uczy cierpliwości i wytrwałości. 
Tworzenie swojego pierwszego robota jest doskonałym wstępem do późniejszych zajęć z robotyki i programowania. Kto wie, może Wasze pociechy złapią przysłowiowego bakcyla i dalej będą się rozwijać w tym kierunku. A wiemy przecież, że są one na topie, bowiem dzisiejsza technologia rozwija się w błyskawicznym tempie. 
Czy polecamy "Robota Zębatka"???
Jak najbardziej... u nas sprawdził się fantastycznie!!! Najmłodszy smyk spędza długie godziny na zabawie w projektowanie i budowę swoich nietypowych robotów. Za każdym razem stara się zmienić jakąś część, by konstrukcja się nie powtarzała i była oryginalna. 


Zestaw znajdziecie w naszym ukochanym EDUCARIUM


 
Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.