Czytamy bez mamy, czyli marcowe nowości EGMONT cz.2

czwartek, kwietnia 12, 2018

Od najmłodszych lat smyków, staram się im wpajać miłość do książek, bo sama je wręcz uwielbiam. 
I wiecie co, udało się! Dzieciaki przepadają za książkami i same upominają się o nie... dlatego też często szukam perełek, które będą mogły nie tylko posłuchać, ale i sami poczytać. 
Wśród ostatnich nowości zagościło u nas kilka ciekawych serii od wyd. Egmont właśnie dla dzieciaków, które zaczęły już przygodę z czytaniem... zobaczcie sami 👍
 Miesiąc marzec zaowocował trzema nowymi propozycjami przygód o sympatycznej dziewczynce imieniem Basia, którą smyki znają nie od dziś i którą tak bardzo lubią. I jestem przekonana, że Waszym pociechom Basia tak samo przypadnie do gustu, bo każda historia jest pełna emocji, poczucia humoru, a co najważniejsze porusza bardzo ważne życiowe kwestie i problemy, z którymi często borykają się dzieci.


'Basia i tablet'

Jedno, tak naprawdę niewielkie urządzenia może nieźle namieszać w życiu całej rodziny 👉 doprowadzić do niechcianych kłótni, awantur... i co gorsza uzależnienia.
Niewinna zabawka, którą Janek - brat Basi, dostaje od kuzyna tuż przed wyjazdem nad morze sprawia, że dzieciaki zamiast cieszyć się podróżą, spędzać wspólnie czas na rozmowie, czy wygłupach siedzą w milczeniu z głowami przyklejonymi do ekranu. Rodzeństwo na przemian  gra, pstryka zdjęcia i kłóci się między sobą o pierwszeństwo trzymania tabletu w rękach. A przecież mama już na samym początku mówiła, że tablet to 'pożeracz czasu' i najlepiej będzie jeśli ustali się ile minut dziennie można z niego korzystać. Ale czy dzieci potrafią to zrozumieć???
Bo od niewinnej zabawy, krótka droga do nałogu... i właśnie ten temat został fantastycznie ukazany w książce.


Czy Basia i Janek zdadzą sobie sprawy z powagi sytuacji, jaką jest nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych, tak powszechnych w dzisiejszym świecie. Przeczytajcie koniecznie przygodę Basi!


'Basia i przyjaciele LULA'

Jest to seria, w której to poznajemy nowych kolegów, koleżanki tytułowej bohaterki. Tym razem będzie to kuzynka Basi - Lula, której ogromną pasją jest taniec. 
Za sprawą wymagających rodziców dąży ona do perfekcji i bycia najlepszą... 
Dlatego kiedy zbliża się ważne przedstawienie, podczas którego ma wystąpić także Basia, pojawiają się nagłe wątpliwości i ogromny stres. Co jeśli kuzynka popsuje jej występ, a ona sama nie będzie tą najlepszą???


 

 Historia wkracza w świat dziecięcych uczuć, tłumionych emocji, ale także ambicji rodziców, którzy nieustannie dążą do perfekcji dziecka. Ale czy tak powinno być w codziennym życiu??? Jak skończy się ta przygoda i czy Basia faktycznie zepsuje ważny wstęp kuzynki? Tego dowiecie się czytając książkę 😏'Basia. Wielka księga słów'

Prawdziwa perełka dla miłośników świata Basi. 
Nie znajdziecie tutaj kolejnych przygód sympatycznej bohaterki, ale za to poznacie wszystkie słowa tworzące jej świat. W jaki sposób zostały zinterpretowane przez Basię i jej najbliższą rodzinę, tego dowiecie się właśnie z owej księgi słów. 


 
 

Wszystkie słowa zostały umieszczone w kolejności alfabetycznej, dlatego tez łatwo możemy je namierzyć. Większość z nich zostało zinterpretowanych w bardzo przyjemny sposób z lekkim humorem (jak to bywa w przypadku Basi 😜).A Wy macie swoje ulubione słowa i ich własne definicje???
Spróbujcie sami stworzyć słownik całej Waszej rodzinki - niech 'Wielka księga słów Basi' będzie inspiracją!Kolejna seria, za którą wprost przepadamy to 👉 trzypoziomowy program wspierający naukę czytania dla dzieci 5-7 lat 'Czytam sobie'. Pisałam o niej wielokrotnie więc dzisiaj nie będę się zbytnio rozwodzić o całej idei programu, a w skrócie pokaże najnowsze perełki.
W całej kolekcji znajdziecie mnóstwo tytułów o przeróżnej tematyce, z których każde dziecko znajdzie coś dla siebie. W marcu powiększyła się ona o kolejne pozycje, między innymi 'Historie spod podłogi' 👍Rewelacyjna historia, można by rzec trylogia o wesołym, rezolutnym kłębku kurzu - 'Kudełku', mieszkającym samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego smutny los odmienia się w momencie poznania przyjaciela Grubelka, który niespodziewanie zjawia się w jego norce. Odtąd nie ma mowy o nudzie - dwa sympatyczne kudłate kłębki kurzy razem spędzają czas na zabawie, graniu w warcaby i wzajemnie się poznają. 
To pierwsza część 'Dom', przeznaczona dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem. Krótkie zdania, duża czcionka, piękne ilustracje z którymi bez problemu poradzą sobie początkujący czytelnicy, zachęcą do kolejnych samodzielnych lektur!


 
 
 

W dalszej części przygód Kudełek i Grubelek porwani przez wentylator, wyruszają na wyprawę do salonu pani Cecylii. Tutaj zdecydowanie wszystko jest ciekawsze - ale niestety są także przeszkody i rożne niebezpieczeństwa, takie jak wielki odkurzacz z okropną rurą, ogromny dywan niczym las dla małego stworka i wreszcie rudy kocór, któremu w głowie tylko zabawa z nowymi przybyszami spod podłogi.
Czy uda im się powrócić do własnego świata, własnej przytulnej norki i kogo jeszcze spotkają na swej drodze???
Przeczytajcie koniecznie 'Wyprawę' z poziomu 2 👌


 
 
 

I ostatnia część trylogii 'Serce' i dalsze przygody sympatycznych stworków. Dużo więcej historii podzielonych na rozdziały - każdy dotyczy innego wątku. O tym, jak sikorka bogatka porwała Grubelka dowiecie się z rozdziału pierwszego. Wątek drugi - mocno kulinarny, w którym to Kudełek proponuje przyjacielowi wyprawę do kuchni...a tam prawdziwe złote cudeńka 💖
Następnie przyjaciele nieświadomie pomogą Cecylii odkryć kawałek wspomnień i wzruszyć się do łez. Co tym razem zwojowały  dwa małe kłębki kurzu???
I na koniec nasi dzielni przyjaciele staną się bohaterami opowiadania samej Cecylii. Czym sobie na to zasłużyli???Wspaniała książka o cudownej, prawdziwej przyjaźni dla mistrzów czytania.
  

Czas na książkową odsłonę jednej z ulubionych bajek  mojego dzieciństwa 👉 'Muminki'. 
Przyznam szczerze, że lubiłam bardzo te czasy, gdy z niecierpliwością czekało się na wymarzoną wieczorynkę. Moje Smyki znają Muminki głownie z opowieści, dlatego gdy zobaczyłam tak piękne wydane historie nie mogłam przejść obojętnie. 
Na dzień dzisiejszy posiadamy dwie wspaniałe przygody... Jedna z nich ('Muminek i pieśń oceanu') opowiada o poszukiwaniu skarbu przez Muminka i jego przyjaciół oraz ich podróży na Samotną Wyspę, gdzie podobno znajduje się nadzwyczajna muszla wygrywająca pieśń oceanu. Poszukiwania trwały w najlepsze, niestety zostały zakłócone przez zbliżającą się burzę.
Jak potoczą się dalsze losy Muminka, Włóczykija, Panny Migotki i Ryjka, czy bohaterowie odnajdą skarb???


 

Druga historia ('Muminek i urodzinowy guzik') opowiada o ważnym, a nawet najważniejszym dla Muminka dniu - jego urodzinach. Dostaje on od mamy cudownie błyszczący guzik, którym natychmiast biegnie się pochwalić swoim przyjaciołom. Niestety, przyjaciele nie spojrzeli na nową zdobycz bohatera - ba, nawet nie złożyli mu życzeń...czyżby zapomnieli o jego urodzinach???
Na twarzy Muminka pojawia się smutek, cały zapłakany wraca do domu i żali się mamie.  Nie wie jednak, że wkrótce czeka go niespodzianka...


 
 
 

Obie książeczki są bajecznie kolorowe, a wielka czcionka nadaje się idealnie do czytania przez same dzieci - czego przykładem jest moja córka - gdy tylko zobaczyła przygody Muminka, od razu je pochłonęła, jedna za drugą... a później przeczytała je także młodszemu bratu.
Fani bohaterów Doliny Muminków  nie mogą przejść obojętnie wobec tej pięknej serii, a Ci co nie znają sympatycznych stworków i ich przyjaciół koniecznie muszą nadrobić. Czeka Was magiczna zabawa...I na koniec prawdziwa artystyczna perełka dla ciekawych świata dzieci i ich rodziców 👉 'Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?'Dość nietypowa, ale zarazem mega ciekawa encyklopedia wiedzy o wszechświecie wypełniona w całosci barwnymi, przyciągającymi wzrok ilustracjami.  
Tekstu, tak naprawdę jest tu niewiele... jednak wystarczająco, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. 
Informacje podano, jak na tacy - krótko, zwięźle i na temat! I co ważne, w przystępnym dla młodego czytelnika języku.Co znajdziemy w środku???
Mnóstwo ciekawostek i faktów na temat: nas samych, roślin, zwierząt, różnych mikroorganizmów, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć gołym okiem, a także wszystkiego co nas otacza i tajemniczego połączenia ze światem. 
Wszystko to, co żyje na ziemi ma swoje określone miejsce i rolę do wykonania, o czym zapewne nie zdajemy sobie do końca sprawy...  
Czytając tą prawdziwą 'skarbnicę wiedzy' utwierdzamy się w przekonaniu, że na dobre i złe jesteśmy połączeni ze wszechświatem, a nawet sami nim jesteśmy. Na nowo odkrywamy ten wyjątkowy świat...


 

Ciężko w to uwierzyć, ale wszystkie te informacje zostały streszczone w niedługiej książce - jak to możliwe???
Napisane pięknie, poetycko z zastosowaniem różnych czcionek, które w połączeniu z niezwykłymi, nasyconymi kolorami ilustracjami tworzą całość 👉 prawdziwe kompendium wiedzy o wszechświecie!!!


 

Na koniec dodam, że jest to cudowna księga do której można wracać nieskończoną ilość razy i za każdym z nich odkryjemy coś nowego, coś zadziwiającego...
 sprawdźcie sami!


Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.