'Wielka księga ciemności'
Jak to mówią 'strach ma wielkie oczy'...dzieci boją się, gdy niespodziewanie zabraknie prądu, a w pokoju zrobi się ciemno.
Co wtedy???
Mamy na to kilka sposobów, w szczególności są to zabawy z latarką ---> poszukiwanie skarbów, teatrzyk cieni, czy zabawa w chowanego, oczywiście z latarkami w dłoni. Często też po prostu kładziemy się do łóżka i opowiadamy sobie różne historie, starając się jak najlepiej oswoić dziecko z ciemnością.
Ostatnio w nasze ręce wpadła dość ciekawa książka, dzięki której można sporo dowiedzieć się o nocnym życiu nie tylko zwierząt, a która pomaga odkryć właśnie tajemnice ciemności.
Tytuł, jak najbardziej trafiony 'Wielka księga ciemności' wyd. 'Adamada', w której znajdziecie całą masę informacji oraz ciekawostek o nocnym świecie.
Książka zaczyna się od najważniejszego pytania: 'Czym jest ciemność?'
Gdy znajdziemy wnikliwą odpowiedź na to pytanie możemy przejść dalej do kolejnych rozkładówek, znajdujących w dalszej części.
Mamy szereg czarnych stron, w którym dominuje tylko kilka jasnych punktów odkrywających mroczne tajemnice. Stron, które po rozłożeniu ukazują ten sam obraz w półmroku, a które są wstępem do każdego kolejnego rozdziału:
✔ 'Przyroda i ciemność'
✔ 'Mroczne głębiny oceanu'
✔ 'Transport i ciemność'
✔ 'Miasto i ciemność'
✔ 'Wieś i ciemność'
Otwierając dodatkowe karty znajdziemy szereg ciekawostek w danym temacie. Mało tego szczegółowy opis znajdziemy na kolejnych dwóch stronach - wszystko wspaniale wyjaśnione i opatrzone ciekawymi, barwnymi ilustracjami.
Ostatnie strony, niczym wisienka na torcie zwierają fascynujące ciekawostki o księżycu. Czym jest, czy świeci, dlaczego raz jest okrągły, a innym razem w kształcie rogalika???
Na te nurtujące pytania znajdziecie szczegółowe odpowiedzi właśnie tutaj.
Zastanawialiście się kiedykolwiek 'czy w ciemności żyją potwory?', 'jakie zwierzęta nie śpią w nocy i co takiego oprócz polowań robią?', i 'co ma wspólnego rośnięcie roślin z nocą?'
My tak i w końcu znaleźliśmy odpowiedź.
Książka jest niezwykła nie tylko dzięki rozkładanym stronom i licznym ciekawostkom o ciemności...ale także dzięki okładce - niby zwyczajnej granatowej, lekko chropowatej na której widać kontury budynków. Co w niej takiego niezwykłego???
Otóż spójrzcie na nią w nocy przy zgaszonym świetle!!!
Ciekawy, a zarazem intrygujący temat wspaniale opisany.
Każde dziecko po zapoznaniu się z 'Wielką księgą ciemności' już nigdy nie będzie się bać i zniknie wszelki strach 👀
Zainteresowanych zapraszam tutaj - na prawdę warto!
Świetna pozycja. Trochę bardziej dla starszaków, ale na szczęście, książki nie wychodzą z mody. Szczególnie te najlepsze.
OdpowiedzUsuńDokładnie...zawsze można poczekać na odpowiednią chwilę ;)
UsuńRewelacyjma musimy kupić idealna dla Leny
OdpowiedzUsuńZdecydowanie! Lenka z pewnością będzie zachwycona :*
UsuńBardzi fajnie wygląda a mojej córce pewnie przypadłaby do gustu ☺
OdpowiedzUsuńZ pewnością! Smykom bardzo przypadła więc myślę, ze Wam również się spodoba ;)
UsuńEkstra! Bardzo lubimy książki, ta wydaje się jeszcze "za poważna", ale może kiedyś? Kto wie. Na razie rozglądam się za czymś o ciele człowieka. Musi być skierowane do dzieci w wieku ok. 4 lat :)
OdpowiedzUsuńFakt - dla 4-latki może być za ciężka, ale za jakieś 2-3 lata koniecznie po nią sięgnijcie (y) a co do ciała człowieka - zaglądnijcie na blog 'karolowamama'...tam znajdziecie mnóstwo zabaw, książek odnośnie anatomii człowieka ;)
UsuńSwietna! Dla moich maluchow jeszcze "za madra", ale chce ja miec;)
OdpowiedzUsuńBędzie na przyszłość, a jest świetna (y)
UsuńNie słyszałam o takiej książce a przyznam że to fajna propozycja dla dzieciaków :)
OdpowiedzUsuńFajna i ciekawa...myślę, że temat ciemności można bardzo fajnie dzieciom przedstawić za pomocą zawartych tutaj informacji i ciekawostek (y) Polecamy!
UsuńPiękna księga!!!
OdpowiedzUsuńO tak! Wspaniała - lubimy znajdować takie perełki :*
UsuńPiękna jest ta książka,ale mój 3latek musi na nią zaczekać jeszcze. Póki co uprawiamy zabawy latarką
OdpowiedzUsuńIdealna książka dla mojej Hani, ona zadaje teraz mnóstwo pytań związanych z dniem/nocą czy porami roku.
OdpowiedzUsuńCiekawa propozycja! Na pewno przydałaby się dzieciom, żeby lepiej zrozumieć pojęcie ciemności.
OdpowiedzUsuń