Pakiet edukacyjny dla dziecki 1 klasy 'NIKO'

poniedziałek, sierpnia 08, 2016
Wakacje wakacjami, ale tak na prawdę większa połowa już za nami. Na sklepowych półkach pojawił się już szeroki asortyment artykułów szkolnych. Oprócz zeszytów, przyborów ukazują się także książki edukacyjne, które swymi kolorowymi okładkami zachęcają do zakupu. Co wybrać, by zadowolić nie tylko siebie, ale przede wszystkim swoje dziecko???

Tak się składa, że w tym roku najstarszy smyk zaczyna swą przygodę ze szkołą i dobrze by było, gdyby w domu miał ciekawe książeczki uzupełniające. Takie, dzięki którym powtórzy zdobyte umiejętności, przy okazji sprawdzi swoją wiedzę i będzie się fajnie bawił. 
Szukając odpowiednich książek natrafiłam na fantastyczny zestaw, który z pewnością umili mu naukę. Dzisiaj trochę Wam o nim poopowiadam. 

Pakiet edukacyjny wydawnictwa NIKO to 4 atrakcyjne książeczki dla uczniów klasy 1, sprawdzające umiejętności z poszczególnych obszarów wiedzy zgodne z wytycznymi podstawy programowej MEN. Każda z nich jest wyjątkowa i razem tworzą spójną całość.

 • 'Rusz głową - utwórz słowo'
Jak sama nazwa wskazuje książeczka przeznaczona do utrwalania i doskonalenia umiejętności polonistycznych. 
Dzięki ciekawym zadaniom uczniowie klasy pierwszej poznają tajemnice pisowni wyrazów i układania prostych zdań.
Oczywiście nie brakuje tutaj zadań ćwiczących  grafomotory...znajdziemy pisanie po śladzie, szlaczki, czy rysowanie zgodnie z poleceniami.
Jest wiele zadań, dzięki którym dziecko przyswoi dzielenie słowa na głoski, czy sylaby. Ćwiczenia na wyodrębnianie głoski w nagłosie, śródgłosie i wygłosie, z którymi uczniowie mogą mieć jeszcze problemy.
Zadania tutaj są wzbogacone o rysunki i polecenia narysowania danego przedmiotu, dzięki czemu dziecko szybko się nie znudzi. 

Fajne jest to, zadania ułożone są tematycznie według pór rokuKsiążka zgodna z nowa podstawą programową więc macie pewność, że Wasze dziecko po rozwiązaniu wszystkich zadań jest  gotowe do edukacji na wyższym poziomie.  

 •   'Tropik matematyczny dla klasy I'

Fantastyczna książeczka ukierunkowana na zdobywanie wiadomości z zakresu matematyki. To zbiór ciekawych zadań zróżnicowanych pod względem trudności, pobudzających dziecko do myślenia. 
Zadania są na tyle różnorodne, że nie sposób się przy nich nudzić. Wykonując ćwiczenia dziecko nie dość, że przyswaja i utrwala zdobytą wiedzę, to jednocześnie się bawi.


 Podczas matematycznej przygodny z 'Tropikiem' dziecko przyswaja wiadomości na temat klasyfikowania, porównywania liczb, położenia obiektów względem siebie, przeliczania elementów.Poznaje podstawowe figury geometryczne, działania na dodawanie i odejmowanie, pojęcie długości, ciężaru, miary i czasu oraz wartość pieniędzy.  
Uczeń ma możliwość rozwiązywania  zadań tekstowych, wzbogaconych ciekawymi ilustracjami. Od czasu do czasu na stronach pojawia się tytułowy 'Tropik', który motywuje dzieci do dalszego działania, przekazuje ciekawostki, cenne wskazówki......by na zakończenie wręczyć uczniowi "Świadectwo ukończenia I klasy"  ;)


 • 'Gramatyka i ortografia z uśmiechem' 

 Świetna pozycja książkowa, w której uczniowie poznają i utrwalają podstawowe zasady pisowni i gramatyki polskiej. 
Sama książka jest niezwykle kolorowa... swymi ilustracjami zachęca dziecko do zagłębienia się w jej treści i rozwiązywania ciekawych zadań.


Zadania te są dozowane od łatwych na samym początku zabawy z książką, do coraz trudniejszych. Dzięki temu dziecko od razu się nie zniechęci, a każde kolejne poprawnie wykonane ćwiczenie będzie ogromną motywacją do dalszego działania. Każde polecenia jest starannie przemyślane, uporządkowane i przedstawione w ciekawy sposób. Oczywiście wszystko odbywa się w formie zabawy, by dziecko nie narzekało na nudę :) 

Dodatkowo na samym końcu mamy sprawdzenie utrwalonych wiadomości. Jak zapewne zauważyliście piękne ilustracje przykuwają uwagę i tym samym zachęcają do nauki. Zadania świetnie się sprawdzą zarówno w warunkach szkolnych, jak i w domowym zaciszu ;)

 • 'Główka pracuje, teścik rozwiązuje'

Zbiór sprawdzianów mających na celu zbadać opanowany przez ucznia materiał z zakresu edukacji klasy pierwszej.

Tematyka sprawdzianów bliska i przyjazna dziecku - dopasowana do pór roku i zjawisk zachodzących w przyrodzie.Każdy z 11 testów odbywa się na określony czas, zawiera szczegółowy plan sprawdzanych umiejętności kartę samooceny ucznia, miejsce na ocenę i komentarz nauczyciela oraz  dokładną instrukcję dla nauczyciela bądź rodzica sprawdzającego test.


Za każde zadanie dziecko dostaje określoną ilość punktów... pod ćwiczeniem wskazana jest maksymalna  punktacja jaką może zdobyć.

Bardzo fajna jest tutaj karta samooceny, w której dziecko zaznacza swoje odczucia, wybierając jedną z  3 buziek. Dodatkowo określa jak wypadł na tle klasy...myślę, że jest to motywujące i dziecko widzi czy ma się bardziej postarać czy jego wiedza jest na dość wysokim poziomie. 
 

Śmiało mogę powiedzieć, że książka  w formie sprawdzianów jest bardzo przydatna, gdyż możemy monitorować wiedzę i umiejętności naszego dziecka. Widzimy też, jak uczeń sobie radzi z materiałem, czy posiada braki i w jakim stopniu oraz co jeszcze musi poćwiczyć. 

Drodzy nauczyciele i rodzice uczniów klasy pierwszej, mam nadzieję że przekonałam Was do pakietu fantastycznych książek sprawdzających wiedzę i umiejętności dzieci z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, jak i przyrodniczej. 
Jako nauczyciel i mama przyszłego pierwszoklasisty nie wyobrażam sobie nauki syna bez tych książeczek. Jestem pewna, że dzięki nim moje dziecko z powodzeniem ukończy rok szkolny i będzie w 100% gotowe do rozpoczęcia 2 klasy ;)
Jeśli nie znacie jeszcze Wydawnictwa NIKO - koniecznie nadrabiajcie zaległości... bowiem w swej bogatej ofercie posiadają  wiele ciekawych książek edukacyjnych od przedszkola do gimnazjum i to w przystępnej cenie ;) 
A na dodatek wysyłka zawsze darmowa :D

6 komentarzy:

 1. dzięki za post, ciekawiło mnie jak wyglądają książki w pierwszej klasie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo...zapraszam do grona obserwatorów bloga,w niedługim czasie pojawia się kolejne fajne pozycja książkowe ;) pozdrawiamy gorąco

   Usuń
 2. My jeszcze mamy trochę czasu do okresu szkolnego, ale pamiętam, że sama lubiłam tego typu książeczki, choć aż tak ciekawe nie były.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo i ja :D uwielbiałam wszelkiego rodzaju książki, krzyżówki, łamigłówki...tylko za naszych czasów takich wspaniałości nie było :P

   Usuń
 3. Bardzo fajny pakiet książeczek i napewno przydadzą się by trenować wiedzę zdobytą w 1 klasie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! Zdecydowanie ;) szkoda, że za moich czasów nie było takich świetnych książeczek edukacyjnych ;-)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.