Niedziela pod znakiem książki

niedziela, listopada 15, 2015
Za nami połowa bliskopada i kolejny temat "książkowanie"...
Smyków oczywiście do czytania nie trzeba namawiać, a gdy tylko padło słowo książki przede mną pojawił się ich cały stos - a to tylko część naszej kolekcji ;) Ten stosik pochodzi z biblioteki,
gdyż raz na miesiąc regularnie ją odwiedzamy, a przed pójściem spać książki chętnie czytamy. 
Dzisiaj zajęliśmy się nie tylko czytaniem...no właśnie...stworzyliśmy także rekwizyty i odtworzyliśmy scenkę znanej bajki "Trzy świnki".

Następnie przeglądnęliśmy książki i stwierdziliśmy, że niektóre mają bardzo dużo stron i na jeden raz ich nie przeczytamy. 
Co w związku z tym?  
Musimy zrobić zakładki, bo wiemy że nie wolno zaginać stron...

Do wykonania prostej zakładki potrzebujemy:
- patyczki do lodów,
- folia piankowa,
-klej, nożyczki,
- ołówek, mazaki

Na początku zapytałam dzieciaki, jakie chciałyby mieć zakładki? Padło na Myszkę Miki i Minnie. 
Naszkicowałam więc na tekturce głowy myszek, które Smyki odrysowały na czarnej piance. 
Po wycięciu głowy pora na przyklejeniu buźki, oczu i dorysowanie detali.Teraz tylko przyklejamy głowę do patyczka i nasza zakładka gotowa.
A Wy macie swoje ulubione książki i zakładki do nich? Pochwalcie się... 


6 komentarzy:

 1. podobnie jak Wy, też lubmy książki. Zrobiliście uroczę świnki i zakładki. Bardzo podoba mi się, że na Twoim blogu rzeczywiście widać prace dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękujemy ;) staramy się hehe fakt - dążę do tego by dzieciaki większość zadań wykonywały same, a jeśli czegoś nie potrafią staram się pomóc, ale nie wyręczam w całości :) dzięki temu widać ich samodzielność i kreatywność :P u Was podobnie - lubię czytać wasze wpisy i oglądać zdjęcia :* a co do książek czytałam dzieciom, jak były małe i teraz same chętnie po nie sięgają, no i oczywiście uwielbiamy bibliotekę - pierwsza karta założona jak Sebi miał 1,5 roku, a liczba książek która zagościła u nas - niezliczona :) pozdrawiamy

   Usuń
 2. fajnie u was...super pomysły macie :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.