Nauka czytania w trzech krokach - 'Czytam sobie' Egmont!

niedziela, kwietnia 16, 2017

Naszym sposobem na naukę czytania jest codzienna zabawa oraz ciekawie dobrane książki, które nie są za trudne i potrafią zaciekawić. Niewątpliwie do takich pozycji należy seria 'Czytam sobie' od wyd. Egmont.
Książeczki zostały podzielone na trzy poziomy trudności, różniące się między sobą długością tekstu, wielkością liter oraz  złożonością tekstu. Ułatwiają dzieciom wejście na drogę samodzielnego, płynnego czytania.


Pierwszy poziom oznaczony żółtym prostokątem to książeczki przeznaczone dla początkujących osób. Królują ilustracje i znacząco dominują nad tekstem, którego jest niewiele, aczkolwiek znajdziemy tu od 150 do 200 wyrazów złożonych z podstawowych głosek. Dla debiutujących czytelników krótki, prosty tekst jest wprost idealny.


Jedną z pozycji pierwszego poziomu jest książka 'Dobry pies' Rafała Witka. Króciutka, całkiem zabawna historia o Natalce i jej niesfornym buldogu Bazylu, który wiernie wspiera dziewczynkę w trudnych chwilach. 


Nasz czworonożny bohater jest nieco leniwy - nie chce chodzić na spacery, woli sobie smacznie zjeść i trochę nieposłuszny, ale okazuje się najwierniejszym przyjacielem. 
Jak to możliwe, że istnieje przyjaźń pomiędzy człowiek a psem??? Przekonajcie się sami....


Za samodzielne przeczytanie całej książeczki czekają wspaniałe nagrody ---> naklejki oraz 'dyplom sukcesu'...bo czytanie jest super!


Poziom drugi oznaczony zielonym prostokątem to dłuższe teksty, zdania bardziej złożone i większa ilość wyrazów od 800-900 👍 
Wprowadzone zostały również pierwsze dialogi, które urozmaicają tekst. 
Do nowości drugiego etapu czytania należy książeczka 'Cuda z mleka' - Justyny Bednarek.


Opowieść o niezwykłej podróży Pankracego i profesora Tataraka do wnętrza bidonu z mlekiem. Bohaterzy wybrali się tam, by sprawdzić jakie procesy zachodzą podczas fermentacji...


Opowieść, która wprowadza dzieci w świat biochemii - w bardzo przyjemny sposób. 


Za pomocą fantastycznych ilustracji oraz ciekawego tekstu dowiadujemy się rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia, a także uzyskujemy odpowiedzi na szereg najtrudniejszych pytań.


Wszystko pięknie opracowane, a do tego coś co dzieci bardzo lubią - naklejki, jako nagroda za przeczytanie całej opowieści oraz dyplom 👍
czytanie = sukces


Polecamy gorąco serię 'Czytam sobie' - jesteśmy zachwyceni i czekamy na kolejne tytuły...
1 komentarz:

  1. Bardzo sobie chwalimy tę serię, córka na niej ćwiczyła naukę czytania :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.