'Sadzimy las' z wyd. GRANNA

poniedziałek, marca 06, 2017

Weekend to czas dla rodziny ---> wspólne spacery, odwiedziny bliskich nam osób, ale także wspólne chwile przy ciekawych grach ❤
Tak też spędziliśmy ostatni weekend.
Wciągnęły nas na maxa trzy gry, o których będziemy Wam opowiadać przez kolejne dni. 
Na pierwszy ogień idzie gra 'Sadzimy las' od wyd. Granna zapewniająca świetną rozrywkę - bo to ona najbardziej spodobała się Smykom i nie ukrywam mnie również. 


Gra, która łączy dobrą zabawę z  edukacją, a takie lubimy najbardziej 👍


'Sadzimy las' to magiczna wyprawa, podczas której uczymy się od podstaw jak powstaje las, jakie nazwy mają poszczególne ptaki i jak wyglądają, świetnie się przy tym bawiąc.
Przez dłuższą chwilę zamieniamy się w leśników, których zadaniem jest posadzenie drzew iglastych w małym zagajniku.


W zasób gry wchodzi bardzo dużo elementów: 2-częściowe drzewa5 gatunków ptaków: sowa, sikorka, sójka, kukułka i dzięcioł (w sumie 20 szt), 4 plansze zagajnika, 3 ponumerowane żetony ze zwierzętami, kostkipodstawki do trzymania drzew w pionie oraz piękny plakat wraz z instrukcją i dodatek w postaci nasion (ale o nim później).  


Wszystkie elementy wykonane z grubej tektury, co przekłada się na wysoką jakość gry. Mimo to musimy uważać przy nakładaniu podstawek do dolnych partii drzewa i robić to we wskazany w instrukcji sposób.


Grafika jest cudowna - urzekły nas szczególnie ptaki i zwierzęta...są takie realistyczne, a zarazem bajkowe - po prostu piękne ❤🐦


Jak zatem grać???
Każdy z graczy kładzie przed sobą planszę zagajnika, która może pomieścić 5 drzew iglastych.  Zadaniem gracza jest jak najszybsze zdobycie tych drzew wraz z ptakami, czyli najprościej mówiąc posadzenie lasu
Każde drzewo to część dolna i górna oraz wybrany ptaszek - w sumie 3 elementy. Każda grupa elementów oznaczona jest numerem od 1-3.


Gracz rzuca dwiema kostkami...wyrzucone numery wskazują po jakie elementy może sięgnąć ---> zasada jest prosta, jedna kostka pokazuje ile elementów możemy pobrać, a druga - z którego zestawu. 
Przykładowo na kości wypadło 1 i 2 - oznacza to, że możemy wziąć 1 element korony drzewa (2) lub 2 elementy z jego dolnej części (1). 


Oczywiście wybór należy do nas, jednak pamiętajmy by kierować się logiką. Jeśli na kościach wypadną 2 takie same cyfry możemy dobrać dodatkowy element z dowolnego zbioru. 

Wygrywa osoba która pierwsza zasadzi swój las, tym samym ułoży na planszy 5 drzew z elementem ptaka.


Powyższy wariant przeznaczony jest dla młodszych dzieci. Mamy także wersję nieco rozszerzoną dla starszaków, ale o niej szczegółowo przeczytacie w instrukcji. 

Gra przeznaczona dla dzieci w wieku 4-10 lat, jednak my zdecydowanie polecamy ją przedszkolakom. 
'Sadzimy las' w szczególny sposób przybliża dzieciom leśną tematykę, pokazuje jak ważne są dla nas i dla zwierząt drzewa - ucząc przede wszystkim szacunku i dbałości o nie. 
Dotychczas nie spotkałam gry, w której mamy podjęty temat ochrony lasu - tym bardziej należą się brawa dla Granny oraz dla autorki P. Katarzyny Wioska, która zwyciężyła III edycję konkursu 'Wymyśl grę, zostań autorem Granny'


Na plus jest także to, iż mimo kostek i losowości gry mamy możliwość dokonywania wyboru...i nie zawsze decyduje o naszej wygranej szczęście, jak w przypadku innych gier z kostką. 

Seria "Smok Obibok poleca" ma to do siebie, że instrukcje w grach, nie są tylko zwykłymi instrukcjami a zamieniają się często w przepiękny plakat edukacyjny nawiązujący do tematyki gry. 


Dodatkowym elementem jest także woreczek z nasionami świerku do samodzielnego wyhodowania, którego nie spotkacie w innych grach. Jest to świetna niespodzianka dla dziecka i to właściwie za niewielką cenę 👍


Polecamy w 100% - gwarantujemy, że będziecie zachwyceni tak jak my 😉👌
Dziękujemy wyd. Granna 😘

Post bierze udział w projekcie Grajmy!

2 komentarze:

  1. Sadzimy las! To coś dla mnie;) kilka lat dorabialem na wakacjevw szkółce leśnej;) znam doskonale caly proces. Od sadzenia przez pielegnacje malych drzewek, czyszczenie na duzych drzewkach, do scinki i wywozu do klienta;) wspomnienia ozyly;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A myślałam, że w kwestii gier nic mnie już nie zaskoczy. A tu proszę. Świetna propozycja. Potrzebowałam prezentu dla 5-latka i u Ciebie znalazłam pomysł.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.