Bingo - wersja jesienna

sobota, października 15, 2016
Weekend to dla nas czas przeznaczony w 100% dla rodziny <3
Dlatego też, spędzamy go wspólnie i razem robimy to, co lubimy najbardziej...tworzymy, bawimy się i gramy. 
O tym, co stworzyliśmy dowiecie się po niedzieli...a dzisiaj podzielimy się z Wami szablonami gry, która towarzyszy nam ostatnio każdego wieczoru (y)


Mowa o bingo

Gra zwyczajna, wszystkim doskonale znana i chociaż zasady są banalne to Smyki bardzo ją lubią. Gra jest o tyle fajna, że można tworzyć jej różne warianty.... 
Pojawiła się już u nas w wersji zimowej i towarzyszyła podczas zabawy sylwestrowej (klik)...a teraz mamy wydanie jesienne, które umila nam coraz dłuższe wieczory.
Dla tych, co nie znają zasad kilka słów wprowadzenia.
Bingo to gra losowa, w której mamy plansze 5x5 z 25-cioma jesiennymi obrazkami i osobne kartoniki w liczbie 30, spośród których losujemy dany obrazek. Obrazek, który zostanie wybrany zaznaczamy na planszy np. kasztanem czy też plastikową nakrętką. 

 

Gracz, który zakryje wszystkie obrazki w linii poziomej, pionowej lub po skosie krzyczy "bingo"  - zdobywając tym samym I miejsce...


Po kilku rundach zasady możemy zmienić i np. wygranym zostanie ta osoba, która pierwsza zakryje całą planszę. 


Możemy ustalić także osobę prowadzącą, która będzie losować obrazki w ukryciu i przekazywać tylko opis danego obrazka. Gra będzie ciekawsza i nie znudzi za szybko ;)  

 
 
 Mimo tego, że jest to gra losowa lubimy w nią grać gdyż jest doskonałym ćwiczeniem na spostrzegawczość i koncentrację!
Plansze do gry w 'bingo' możecie pobrać ----->tutaj
https://drive.google.com/file/d/0B2OyobGZCr0TT04ta0tqVGx2dEE/view?usp=sharing
Dodatkowo na samym końcu znajdziecie pustą planszę, którą możecie modyfikować (wyciąć obrazki z pierwszej strony i przekazać dzieciom, by same dowolnie uzupełniły tabelkę) mając większą liczbę graczy, np. w klasie ;)
Drukując pierwszą stronę dwa razy uzyskamy karty do gry w memo...zwyczajne jesienne obrazki, a dają mnóstwo fantastycznej zabawy (y)

Pobierajcie, drukujcie i bawcie się wspaniale!

http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html
 

2 komentarze:

  1. Żyję sobie ponad 30 lat i nigdy nie miałam okazji zagrać w bingo. Z Tygrysem nadrobię braki :) A taka wersja bardzo mi się podoba.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O widzisz...to najwyższa pora nadrobić i fajnie się bawić. W bingo gramy okazjonalnie, tak jak teraz gdy stworzymy własną wersję i powiem Ci, że zabawa przednia - tylko pamiętaj - liczy się spostrzegawczość i refleks, co daje jeszcze więcej śmiechu :D

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.