Książeczki NIKO - nauczą i zachwycą

Dzisiaj mam dla Was kilka wspaniałych książeczek dla dzieci Wydawnictwa NIKO, które poznaliśmy całkiem niedawno i  szczerze pokochaliśmy. Kto jeszcze nie zna...niech koniecznie nadrabia zaległości i biegnie na ich stronę.

NIKO w swojej bogatej ofercie posiada różnorodne książeczki edukacyjne, które nie tylko uczą ale i jednocześnie stają się zabawą, dzięki czemu dziecko chętnie po nie sięga. Idealnie nadają się do rozwiązywania w domu, w szkole, na świeżym powietrzu, a nawet w aucie ;)
Niewątpliwie zaletą jest to, iż ofertę skierowano dla poszczególnych grup wiekowych... od przedszkolaków, przez uczniów szkoły podstawowej z podziałem na kl. 1-3 i kl. 4-6 do gimnazjalistów. Taki podział zdecydowanie ułatwia rodzicom wybór odpowiednich książeczek dla swoich pociech.  
Wszystkie ćwiczenia są starannie przemyślane i zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, a co za tym idzie obejmują zakres podstawy programowej.
Książeczki dla 3-4 latków są niezwykle atrakcyjne, posiadają barwne ilustracje które bez wątpienia przyciągają uwagę małych odkrywców i wywołują uśmiech na ich twarzy.

Są to nie tylko proste kolorowanki, ale również ćwiczenia ukierunkowane na rozwój poszczególnych sfer osobowości dziecka. Zadania bardzo przyjemne, związane tematycznie z codziennością przedszkolaka. Znajdziemy tutaj ćwiczenia grafomotoryczne - rysowanie po śladzie, ozdabianie przedmiotów wg wzoru lub własnego pomysłu, wycinanie elementów itd. - kształtujące sprawność ręki, co w przyszłości zaowocuje starannym pisaniem.  Mamy także ćwiczenia językowe, odpowiadanie na pytania, dopasowywanie, liczenie, szukanie różnic, podobieństw i wiele innych zadań z zakresu kilku dziedzin.

Zadania w książeczkach rozwijają logiczne myślenie, ćwiczą spostrzegawczość, doskonalą sprawności manualne, a wszystko to opiera się na zabawie...
 

Książeczki dla straszaków posiadają już nieco trudniejsze zadania, jednak nadal utrzymane pod kątem zabawy. Dziecko samo chętnie po nie sięga i wykonując zadania nie ma mowy o nudzie. 

Wielokierunkowe ćwiczenia pozwalają na doskonalenie kilku sprawności. Dziecko nie tylko rozwija logiczne myślenie poprzez porównanie obrazków, wyszukiwanie różnic i podobieństw, ale także usprawnia zdolności językowe (budowanie wypowiedzi do przedstawianej sytuacji) oraz ćwiczy małą motorykę.
Ważną rzeczą, na którą zwrócono uwagę jest usprawnianie analizy i syntezy wzrokowej podczas wykonywanych zadań.
"Sprawdź ile potrafisz' - książeczka, która doskonale nadaje się dla uczniów zaczynających swoją przygodę ze szkołą. Posiada ona zbiór fantastycznych zadań sprawdzających poznane dotąd umiejętności z zakresu wielu dziedzin. Znajdziemy w niej zarówno zabawy  matematyczne - dodawanie i odejmowanie, porównywanie liczb, zapisywanie prostych działań, rozpoznawanie figur geometrycznych, jak i zabawy językowe - podział wyrazów na głoski i sylaby, wyróżnianie głosek w nagłosie i wygłosie, dobieranie podpisów do obrazków, rozwiązywanie krzyżówek itp. 


Najstarszy Smyk, który za kilkanaście dni kończy zerówkę świetnie radził sobie z ćwiczeniami. Każde zadanie łaknął z wielką ochotą, a to dlatego że są one urozmaicone i bardzo ciekawe. Jestem o niego spokojna i polecam książkę wszystkim rodzicom, których pociechy po wakacjach zaczynają klasę pierwszą, właśnie po to  by sprawdzić wiedzę i umiejętności dziecka.
  'Seria książeczek Profesora Rozumka' to cztery publikacje:
1. Zwierzyniec - Zagadki Profesora Rozumka
2. Zoo - Zagadki Profesora Rozumka
3. Bajkowe Zagadki Profesora Rozumka
4. Łamigłówki  Profesora Rozumka
 

Jesteśmy posiadaczami 3 pozycji - są to fantastyczne książeczki zawierające mnóstwo różnorodnych zadań.  Znajdziemy wśród nich krzyżówki, szlaczki, zabawy na spostrzegawczość, kolorowanki, labirynty, szukanie różnić i podobieństw i wiele innych łamigłówek.Zarówno zagadki, jak i łamigłówki opatrzone są  bogatą szatą graficzną. Dodatkowo każdy zeszyt zawiera naklejki lub grę planszową.
Książeczki przeznaczone dla dzieci w wieku 6-9 lat, jednak z wieloma zadaniami poradzą sobie już starsze przedszkolaki. 
Z Profesorem Rozumkiem na pewno nie można się nudzić... każda zaprezentowana książkowa pozycja gwarantuje świetną zabawę i uśmiechu co niemiara :D 

Czas na publikacje, które skradły nasze serca  na całego...książeczki wielokrotnego użytku
Jak sama nazwa wskazuje można je używać wiele razy - czary??? Można tak powiedzieć ;)


Książeczki te posiadają specjalne laminowane strony oraz mazak suchościeralny z gumką, dzięki czemu możemy rysować, mazać, poprawiać...i tak w kółko.


Ćwiczenia przeznaczone w szczególności dla najmłodszych przedszkolaków, które co dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem. Jednak gwarantuję, iż starszaki również będą miały niezłą zabawę ;)
  
Każda strona zawiera inny obrazek do rysowania po śladzie. Dziecko swobodnie może posługiwać się pisakiem, w razie pomyłki zmazać i zacząć od początku. Taka forma zadań jest niezwykle atrakcyjna i sprawia dziecku ogromną frajdę.

Zaletą jest to, iż mamy wskazany kierunek rysowania za pomocą strzałek - tak jak w pisaniu od lewej do prawej, od góry do dołu...dziecko momentalnie wpaja tą umiejętność i będzie mu łatwiej pisać i czytać w niedalekiej przyszłości. 
 

Autorzy książeczek niewątpliwie kładą nacisk na ćwiczenia grafomotoryczne - za to ogromny plus - bo wiemy, jak ważne jest kształtowanie małej motoryki, prawidłowego chwytu oraz sprawności ręki piszącej już od najmłodszych lat. 

Wśród książeczek wielokrotnego użytku znajdziemy takie, w których mamy do wykonania  szereg różnorodnych zadań...łączenie w pary, szukanie różnic na obrazku, labirynty, szlaczki itp. Każde zadanie do wykonania oprócz rozwijania spostrzegawczości, wyobraźni, logicznego myślenia to jednak usprawnianie grafomotoryki. Dziecko doskonali precyzję ruchów ręki piszącej przygotowując się do sprawnego pisania w szkole.
Książeczki  te są na tyle fajne, że posiadają sztywniejsze kartki i z łatwością możemy je zabrać na spacer, piknik, w podróż, a nawet na wakacje...usiąść wygodnie na kocu i zacząć wspaniałą grafomotoryczną zabawę  ;) Powiem Wam w sekrecie, że Julcia pokochała te książki i nie rozstaje się z nimi na krok...zabiera je do szkoły, gdy idziemy na spacer, a nawet jak jedziemy na zakupy.Oczarowały ją totalnie i nie ma dnia bez zabawy z nimi.
Ważne, że zadania może wykonywać samodzielnie, a rodzice dzięki temu mogą spokojnie wypić ciepłą kawę :D 
Widzicie, jak wiele świetnej zabawy dają nam książeczki NIKO. Śmiało możecie je zabrać w wakacyjną podróż - umilą każdą chwilę i nie pozwolą nudzić się Waszym pociechom.
Ze swojej strony gorąco polecamy je rodzicom, ale także nauczycielom jako dodatkowe ćwiczenia na zajęciach lub upominek na zakończenie roku szkolnego.

Nie czekajcie...zapoznajcie się z ciekawą ofertą i zamawiajcie -  dostawa zawsze bezpłatna ;)

Wszystkie prezentowane publikacje znajdziecie na stronie wydawnictwa Niko:
http://wydawnictwoniko.pl/wydawnictwo.html 
Zapraszam także na profil NIKO na fb ;)

   Dziękujemy Wydawnictwu za otrzymane egzemplarze :*

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. My od niedawna również :D Jula pokochała wszystkie laminowane - cały czas siedzi i ćwiczy rękę :P ale ona to lubi - mam nadzieję, że Sebastian weźmie z niej przykład :*

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Uwielbiamy je - w szczególności Julcia ;) Czuję, że często będą z nami podróżować :D

   Usuń
 3. Kilka dni temu udało nam się wygrać zestaw dla klas 4-6 i ciekawa jestem co w nim będzie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książeczek dla kl.4-6 nie widziałam, ale myślę że będą tak samo świetne jak te dla przedszkolaków i kl.1-3 ;) Dajcie znać czy przypadły Wam do gustu :*

   Usuń
 4. Super uwielbiam mamy kilka ale widze ze musimy dokupic łamigłówki i tęga głowa

  OdpowiedzUsuń
 5. Super uwielbiam mamy kilka ale widze ze musimy dokupic łamigłówki i tęga głowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie - są świetne ;) dzieciaki mają mnóstwo frajdy i dzięki książeczkom chętniej się uczą :*

   Usuń
  2. Lena sama pisze ale krzywo od kad may literki trenuje i naprawde jej to ładnie idzie

   Usuń
  3. Lena sama pisze ale krzywo od kad may literki trenuje i naprawde jej to ładnie idzie

   Usuń
  4. Super! Trening czyni mistrza ;) Fajnie,że wogóle chce pisać i się uczyć...Brawo dla Lenki (y)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.