Kolorowa nauka cyfr

Wszyscy wiemy, że pierwsze lata dziecka to najlepszy czas na pokazywanie mu świata. I to ile, i czego się wówczas nauczy będzie warunkować jego późniejszy rozwój i chęć do dalszej nauki. 
Pamiętajmy jednak, by ta nauka była przyjazna dziecku...dlatego dziś pokażę Wam jak w prosty sposób wprowadzić je w świat cyfr. Oczywiście wszystko odbywać się będzie poprzez zabawę. 


Potrzebne nam będą
2 kostki (tradycyjna z 'oczkami' i z kolorami) oraz zestaw karteczek, na których będą napisane cyfry od 1-6 w kolorach znajdujących się na kostce.


Kostki w troszkę większym rozmiarze zostały wykonane z 2 złączonych ze sobą kartonów po napojach. Jeżeli nie macie możliwości zrobienia takich kostek, możecie pobrać szablon klikając w niego...drukujecie, wycinacie i sklejacie - rozmiar niestety mniejszy, ale do naszej  zabawy w zupełności wystarczy.  
https://drive.google.com/file/d/0B2OyobGZCr0TWmFZTmk0bGxneE0/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B2OyobGZCr0TTVExRFVyVkdqeTg/view?usp=sharing
Cała zabawa polega na tym, iż np. w pokoju dzieci przyklejamy karteczki z cyframi w 6 kolorach ( do pobrania tutaj) w różnych miejscach. Zadaniem dziecka jest rzut kostkami, a następnie znalezienie cyfry odpowiadającej liczbie oczek na kostce w wyrzuconym kolorze.

Dziecko poznaje i utrwala cyfry, a przy okazji również kolory. 
Zabawa jest bardzo prosta i spokojnie mogą uczestniczyć w niej 2-latki, a nawet młodsze dzieci. 

Jeśli mamy możliwość zagrania z niewielką grupką dzieci - wystarczy dwoje - to również uczymy się zgodnej rywalizacji, a dzięki temu zabawa staje się ciekawsza i jest weselej.


Polecamy gorąco  - świetna zabawa gwarantowana...


 Zabawa zainspirowana blogiem mojedziecikreatywnie.pl  ;)

4 komentarze:

  1. Aniu ta zabawa jest genialna! Gratuluję świetnego pomysłu !

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki Gosia...pomysł i wykonanie sprzed 2 lat, gdy Jula poznawała cyfry - ale często się tak bawimy i modyfikujemy zadania ;)

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.