Upominki dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami...kilka pomysłów w głowie siedzi  i chyba najwyższa pora zacząć je realizować. 
Zapewne większość z Was zaplanowała już upominki dla dziadków, a może nawet je wykonała - dla tych, co jeszcze się wahają i nie mają natchnienia przedstawię nasze zeszłoroczne prezenty.


  • Koszyczek dla babci 
Bardzo prosty w wykonaniu...a potrzebujemy tylko:
- papierowego talerzyka
- farby, brokat
- klej (najlepiej Wikol lub na gorąco)
 - inne materiały do wykonania kwiatków (np. wytłoczki, cienką piankę lub gąbkę, płatki kosmetyczne)
 Na początku wycinamy w talerzyku połowę koła, tak by powstał kształt koszyczka, który następnie malujemy na dowolny kolor i posypujemy brokatem.
W międzyczasie, gdy koszyczek nam się suszy robimy kwiatki. My postawiliśmy na wytłoczki po jajkach, piankę i płatki kosmetyczne. Gotowe zostały pomalowane farbami i również posypane delikatnie brokatem.

Teraz tylko tworzymy kwiatową kompozycję i przyklejamy do naszego koszyczka.

Prawda, że proste?? A w realu na prawdę prezentuje się wspaniale.
  • Muszka dla Dziadka
Wykonanie wprost banalne...a materiały dostępne od ręki.
Przygotujcie gąbkę do mycia naczyń, wstążkę lub tasiemkę - ok. 70 cm, cekiny/brokat.
Gąbkę w połowie przewiązujemy wstążką i muszka gotowa. Dla lepszego efektu można ją ozdobić cekinami, brokatem lub innymi drobiazgami. 
 
 
Teraz Dziadzio może spokojnie wyruszyć na imprezkę, a w takiej muszce będzie wyglądał imponująco ;) Wkrótce kolejne propozycje drobnych upominków dla naszych kochanych Dziadków, oczywiście wszystkie wykonane własnoręcznie przez Smyków (z niewielką pomocą rodziców)...zapraszamy!


2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.