Koszyczki pełne kwiatów dla babci...

wtorek, stycznia 12, 2016
Mamy dla Was kolejne propozycje upominków z okazji nadchodzącego Święta Babci i Dziadka. 
Tym razem będą to koszyczki pełne kwiatów - oczywiście w wersji bardzo prostej, zrobione z łatwo dostępnych materiałów, recyklingowe i ... zresztą zobaczcie sami i oceńcie ;)Na pierwszy ogień idą kwiaty z rolek - w koszyczku z  plastikowej butelki. 
Do wykonania potrzebne będą: 
- rolki po papierze
- farby
- brokat
- kolorowa bibuła
- zszywacz
- plastikowa butelka
 - patyczek np. do szaszłyków
- kawałek styropianu/gąbki

Rolki po papierze rozcinamy na 5mm paseczki, zostawiając ok. 1cm od brzegu, a następnie zawijamy tak by powstał kwiatek.


Gotowe kwiaty malujemy i posypujemy brokatem. Patyczek owijamy zieloną bibułą i nabijamy na niego kwiaty. Dla lepszego efektu można użyć także drucika kreatywnego.

 
Do środka kwiatów wkładamy kolorową bibułę.  Kwiaty gotowe - pora zrobić dla nich koszyk. W tym celu z plastikowej butelki należy odciąć spód, na 1/3 wysokości. Rozcinamy na mniej więcej równe paski i przeplatamy kolorową bibułą.


Do środka wkładamy kawałek styropianu lub gąbki, w który wbijamy nasze kwiaty.  W wersji 2-giej, która bardziej mi się  podoba wykorzystamy karton po napoju. 
Oprócz niego, potrzebne nam będą:
- folia aluminiowa,
- farby,
- rożne materiały na kwiatki (np. butelki, wytłoczki po jajkach, płatki kosmetyczne itp.),
- kawałek styropianu/gąbki

Z kartonu odcinamy dno (1/3 wysokości)...

...owijamy go folią aluminiową, a z kawałka robimy rulon i doczepiamy do koszyczka. Całość malujemy farbą na dowolny kolor.

 Tak jak poprzednio, do środka wkładamy styropian i wbijamy kwiaty. Mogą to być róże z płatków kosmetycznych, tulipany z papieru kolorowego, inne z wytłoczek po jajkach czy denkach plastikowych butelek - wszystko zależy od Was ;)
Prawda, że bardzo proste wykonanie? I co najważniejsze - zrobione z dostępnych materiałów...zamiast wyrzucić do kosza można przekształcić je w drobne upominki.

Jeśli nie zdążyliście jeszcze pobrać wspaniałego e-booka z mnóstwem inspiracji na prezenty dla najbliższych, możecie to zrobić  tutaj ;)
2 komentarze:

  1. Cuda... poprostu cuda... Podziwiam i aż czuje kwiatowy zapach :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy :* mam nadzieję, że babcie też poczują hehe ;)

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.