Zagraj z nami w 'SUPERNOGI STONOGI'

środa, września 05, 2018

Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami... za oknem powoli robi się szaro, buro  i aż się prosi o wspólne spędzanie czasu przy partyjkach gier 👍 
Wiecie, że nas nie trzeba namawiać do planszówkowania, tym bardziej że mamy kilka nowości do sprawdzenia 😜
Zaczniemy od gry, do której zasiąść może cała rodzinka - w tym także młodsze przedszkolaki 👉 'Supernogi stonogi' od Egmont.pl, czyli najnowsza propozycja wydawnictwa 👌Gra nie jest skomplikowana, wręcz przeciwnie - dość prosta, a jej zasady szybko pojmą nawet 3-latki.
Cała zabawa polega na tym, by dla swej stonogi zebrać jak najwięcej butów, a pomogą nam rzuty kostkami... właściwie, to one w dużej mierze narzucają nam dobór elementów i często decydują o wygranej.Gra jest o tyle ciekawa, iż posiada kilka wariantów.
Wśród elementów znajdziemy płytki w dwóch kolorach rewersów (niebieski - poziom podstawowy i czerwony - elementy dodatkowe).Zaczynamy oczywiście od najprostszego wariantu - podstawowego i wykorzystamy do zabawy: 4 płytki z początkami stonóg, po 5 płytek z dwoma, trzema i czterema butami w kolorach: żółty, zielony, niebieski, czarny i czerwony oraz 4 kostki.Każdy gracz wybiera sobie płytkę z początkiem stonogi i po kolei (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) rzuca wszystkimi kostkami - w każdej turze ma trzy takie rzuty ( z możliwością odłożenia na bok dowolnych kostek) i decyduje, którą płytkę z butami dokłada. 
Zasady podobne, jak przy grze w 'kości'   👌🎲Jeśli na wszystkich kostkach wypadły buty w takim samym kolorze - sprawa jest oczywista 👉 wybieramy płytkę z czterema butami w danym kolorze i dokładamy do naszej stonogi.Gdyby jednak ta płytka była zajęta przez innego gracza, musimy wziąć płytkę z mniejszą liczbą butków - trzy lub dwa, lub po prostu wykorzystać dodatkowe dwa rzuty i starać sie trafić iny kolor 👌
Dodatkowym bonusem na kostce - tzw. jokerem jest gwiazdka, która zastępuje dowolnie wybrany kolor.

Przykładowo (patrz zdjęcie poniżej): możemy zabrać płytkę z dwoma czerwonymi butami, płytkę z trzema czerwonymi lub z dwoma czarnymi - sami decydujecie, jaki kolor buta zastąpi nam gwiazdka i którą płytkę dobierzemy... 

Jak widzicie, nie tylko los decyduje o wyborze, ale także my sami musimy trochę pogłówkować i podjąć właściwą decyzję 👍


 
 
 Kolejne warianty z pozostałymi elementami, zapewniają grę dla większej ilości osób oraz pewne urozmaicenie.
Dzięki temu, każda kolejna rozgrywka może być całkiem inna.
Mamy na przykład: dodatkowy zestaw płytek z pięcioma butami,  płytki z ogonkami, ze złotym butem, a nawet z bosą stopą... Ciekawym wariantem, który chyba najbardziej przypadł nam do gustu jest zabieranie sobie butów - możemy ukraść przeciwnikowi płytkę z butami w kolorze wyrzuconym na kostce, ale tylko wtedy gdy dana płytka znajduje się na końcu stonogi innego gracza. 
Wariant ten dostarcza mnóstwo nieoczekiwanych emocji i przede wszystkim dawkę śmiechu i dobrej zabawy.Spora ilość wariantów sprawia, że gra szybko się nie nudzi i pozwala dostosować każdą partyjkę do wieku gracza i dostępnego nam czasu.Gra uczy dzieci podejmowania decyzji, szacowania, oceny sytuacji i oczywiście myślenia logicznego. Mało tego mamy tutaj dodawanie, odejmowanie i po prostu przeliczanie elementów - przyjemna lekcja matematyki 👍
Szczerze powiem, że byłam zdziwiona, gdy mój 3-latek tak świetnie sobie poradził z doborem elementów i kombinowaniem, gdy któraś płytka była zajęta przez rodzeństwo.
Teraz złapał takiego bakcyla, iż nawet trudniejsze warianty mu nie straszne i często ogrywa nie tylko rodzeństwo 😜Na koniec dodam jeszcze słówko na temat solidnej jakości wykonania elementów z dość mocnej i grubej tektury oraz przyjemnej dla oka szacie graficznej. 

Myślę, że gra 'Supernogi stonogi' spodoba się smykom w każdym wieku, a nawet rodzicom, czy dziadkom... 
Fajnie, że na rynku pojawia się coraz więcej takich gier, które zachęcają do wspólnego spędzania czasu i gdzie nie czuje się tej przepaści wieku pomiędzy graczami.
Świetna zabawa dla starszych i młodszych dzieci (i nie tylko)!
POLECAMY 👍👍👍1 komentarz:

  1. ON ONA I DZIECIAKIwrześnia 20, 2018 9:17 AM

    Grałam w tę grę już chyba z kilkadziesiąt razy i nie zauważyłam, że są różne kolory rewersów :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.