'Dzień Motyla' kreatywnie


Wczoraj swój dzień miały 'motyle'.
Jako, że są to bardzo piękne i barwne owady stworzyły nam doskonałą okazję do kreatywnych zabaw.
Wiem, wiem - są wakacje, ale uwierzcie gdy pogoda nie rozpieszcza takie twórcze tworzenie zajmie Wasze pociechy na długi czas... to co, gotowi na kolorowe wyzwanie???


Do pierwszych dwóch prac potrzebne Wam będą papierowe talerzyki, kredki, folia piankowa brokatowa lub papier kolorowy/blok z kolorowymi kartkami, klej introligatorski, pompony, drewniane patyczki oraz brokaty, kleje brokatowe i opcjonalnie druciki kreatywne.


Na początek malujemy talerzyk papierowy na dwa kolory (po połowie) 👉 zielony i niebieski.Z pianki brokatowej wycinamy kwiatki. 
U nas powstały one z malutkich kółeczek w rożnych kolorach. Przyklejamy je na zieloną połowę talerzyka, tworząc dowolną kwiatową kompozycję. 
Całość zdobimy klejem brokatowym... 


Teraz na niebieskiej części talerzyka wycinamy nożykiem półokrąg - powstanie trasa, po której  będzie poruszał się nasz kolorowy owad...Pora na głównego bohatera naszej pracy - motyla...
wycinamy go ze zgiętej na pół kartki i dowolnie zdobimy. 
Gotowego motyla przyklejamy do drewnianego patyczka 👌


Patyczek z motylem wkładamy w przecięty półokrąg, tak jak na zdjęciu powyżej. 
Poruszając patyczkiem z tyłu talerzyka powstanie nam ruchome dzieło 👉 piękny motylek latający nad kwiecistą łąka... prawda, że fajny???


Do drugiego motyla użyjemy również talerzyka i przetniemy go mniej więcej w połowie. Powstaną nam skrzydła, które należy przykleić na drewniany patyczek. 
Środek dekorujemy pomponikami, a skrzydełka dowolnie... według wyobraźni 💫😏Polecamy zrobić dziurkaczem otworki i przeplatać je drucikami kreatywnymi... mówię Wam - efekt superaśny!!!
A przy okazji malutkie ćwiczenie motoryki 😜I na koniec praca iście magiczna, która może być doskonałą ozdobą ścian.
Potrzebne Wam będą tylko 3 składniki: cekiny - duża ilość kolorowych cekinów, magiczny klej (tu bezapelacyjnie introligatorski bambino) oraz ciemna kartka z bloku technicznego - u nas czarna ze specjalnego bloku z kartkami, tylko w tym kolorze (niezwykle przydatny produkt!)...Na kartce szkicujemy kontury motyla i całość wypełniamy cekinami. Przyklejamy je klejem introligatorskim, który po wyschnięciu znika w całości - stając się przezroczystym.
Dzięki temu efekt jest na prawdę wspaniały 💖 Dodatkowo możecie ozdobić Waszą pracę klejami brokatowymi, tak jak to było u nas... oraz brzegi obrazu np. kreatywnymi drucikami 👌W rzeczywistości praca wygląda magicznie, dzięki cekinom które pięknie mienią się w świetle. 
Czysta magia...
  
Gorąco zachęcamy do wspólnego tworzenia z dziećmi ❤ Niech Wasz dom stanie się bajecznie kolorowy dzięki takim pracom, jak te...Macie swojego faworyta???
Nam zdecydowanie przypadła do gustu praca nr 3, którą zawiesiliśmy na ścianie... a pierwsza z kolei stała się doskonałą zabawą 😍


Podczas tworzenia zostały wykorzystane niezawodne produkty Bambino ❤ które jak zawsze przyczyniły się do wspaniałej kreatywnej zabawy 👌
Dziękujemy😍

1 komentarz:

  1. Że tak powiem..kopara mi opadła....ile tu pomysłów i to jakich💝a ten z motylkiem na patyku mega

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.