Paleta Epideixis - Wyprawka Pierwszoklasisty&Przedszkolaka


Przez nasz dom przewinęło się całe morze zabawek, bardziej lub mniej przydatnych, w tym także pomocy edukacyjnych różnych firm.
Są wśród nich jednak prawdziwe hity, bez których nie wyobrażamy sobie nauki...
Jedną z takich pomocy, za którą wprost przepadamy jest 'PALETA' - System Edukacji od wyd. Epideixisłączący ze sobą zabawę, naukę i samokontrolę w jednym.Czym tak na prawdę jest paleta?

To drewniana tarcza, wyglądem przypominająca paletę malarską (pewnie stąd jej nazwa) z dwunastoma okrągłymi otworami na brzegach. 
Zestaw kontrolny oprócz podstawy zawiera także 12 drewnianych klocków w sześciu kolorach (6 krążków i 6 pierścieniu z dziurami w środku).Cała zabawa polega na tym, że nakładamy na paletę tarczę z zdaniami...a następnie rozwiązujemy je, dopasowując  odpowiedni kolor klocka do poprawnej odpowiedzi.Dziecko może rozwiązywać zadania samo...ale jeszcze lepsze jest to, iż samo może sprawdzić poprawność odpowiedzi przewracając tarczę na drugą stronę. Dzięki temu dziecko dokonuje samooceny i widzi, czy wszystkie zadania wykonało poprawnie, czy też nie. 
A jeśli wkradł się jakiś drobny błąd - doskonale to widzi i może się poprawić. Zabawka przeznaczona dla dzieci w różnych wieku od 2,3 lat do nawet 10-ciu. Wszystko zależy od doboru tarcz, których w ofercie wydawnictwa mamy całkiem sporo.
My dzisiaj pokażemy Wam te, które są z nami od kilku lat...a mianowicie 'Tarcze ćwiczeń dla Przedszkolaków' i Tarcze ćwiczeń dla Pierwszoklasisty' (z naszej Wyprawki).Te pierwsze przeznaczone dla najmłodszych smyków - z niektórymi świetnie radzi sobie mój mały 2,5 latek, choć zadania są zróżnicowane...i wiele z nich jest dla niego za trudne.
Za to świetnie dadzą sobie radę 5,6 -latki... Zadania dotyczą wyszukiwania podobieństw i różnic, klasyfikowania obrazków według określonej cechy, porządkowanie elementów, wyodrębnienie zbiorów, czy łączenie w pary obrazków logicznie do siebie pasujących...


 
 

W jednym komplecie znajdziemy aż 12 różnorodnych tarcz - wykonanie ich wszystkich zajmie dziecku dłuższą chwilę (wystarczająco, żeby wypić ciepłą kawę 😜).Zestaw tarcz dla pierwszoklasisty zawiera zadania o zdecydowanie trudniejszym poziomie.Znajdziemy tutaj zbiór zabaw opartych na założeniach podstawy programowej klasy pierwszej, a mianowicie: dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, rozpoznawanie liter alfabetu, pierwsze litery nazw obrazków oraz proste jednosylabowe wyrazy, łączenie w pary obrazków logicznie do siebie pasujących, czy rozpoznawanie i utrwalanie nazw zwierząt, warzyw i owoców.


 
 

W obydwu zestawach powtórzyły nam się tylko dwie tarcze...jednak dodatkowym atutem jest dołączona do każdego zestawu pusta tarcza 'Blanko', na której to możemy zrobić własne zadanie o dowolnym stopniu trudności - dopasowanym do naszej pociechy...Paleta jest tak skonstruowana, że dziecko od razu załapie o co chodzi. Kolorowe klocki z pewnością zainteresują każde dziecko i zachęcą do przyjemnej nauki.
Swoja drogą, sama zakochałam się w palecie i cieszę się ogromnie, iż moje smyki mogą na niej pracować.
Polecam ją każdemu dziecku, jako ćwiczenie koncentracji, wytrwałości, a także samokontroli. Wspomniałam, że mamy szeroki wybór tarcz - z przeróżnych dziedzin - od nauki czytania, dodawania i odejmowania, mnożenia, dzielenia po zabawy percepcyjne itp.
Macie ogromne możliwości i możecie wybrać, to co interesuje Wasze dziecko najbardziej lub też to, z czego chcecie go podszkolić.My zdążyliśmy się zaopatrzyć w kolejne zestawy tarcz, które niebawem Wam pokażemy.
A jeśli zastanawiacie się nad prezentem pod choinkę dla Waszych pociech to macie idealną propozycję... na prawdę warto!!! 
Nie zawiedziecie się, a wręcz przeciwnie - pokochacie PALETĘ, tak samo jak my ---> dajemy Wam nasze słowo 👍14 komentarzy:

 1. Rewelacyjna jest ta paleta... Dobra jakość i ogólnie lubię taką wersję nauki poprzez zabawę :-). Kiedyś planowałam kupić Fusi ale nie wyszło ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielka szkoda, ze Wam się nie udało - chociaż jest wiele tarcz dla starszaków... może warto jeszcze nabyć (y)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wielopokoleniowo 3grudnia 12, 2017 2:05 PM

  Pierwszy raz spotykam się z tą paletą - świetna sprawa! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super dzieciaczkigrudnia 12, 2017 2:43 PM

  Ciekawa, nie znałam jej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydawało mi się, że przekopałam już Internet w poszukiwaniu ciekawych zabawek, ale z tą paletą się nie spotkałam. Świetne! Fajnie, że nadaje się już dla maluchów, poza tym uwielbiamy drewniane zabawki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko zależy od malucha i odpowiedniego doboru tarcz dla niego ;) A zabawka jest świetną pomocą w nauce (y)

  OdpowiedzUsuń
 7. No coś Ty, macie w swoim zasobie tyle cudownych zabawek i nie słyszeliście o Palecie - koniecznie musicie nadrobić (y)

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialna (y) Polecam każdemu rodzicowi i nauczycielowi - bo warto!

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczna pomoc naukowa. Rewelacyjne są ich gry i pomoce do nauki i zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Genialna zabawka edukacyjna! Do tego pięknie narysowana i wykonana

  OdpowiedzUsuń
 11. Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad ta paletą dla Tygrysa. Tylko nie wiedziałam czy nie za wcześnie, ale widzę, że dla trzylatka też znajdą się jakieś karty.

  OdpowiedzUsuń
 12. Coś dla nas. Fajnie, że są takie posty, bo ja zawsze stoję w sklepie jak głupia i nie wiem co wybrać, co kupić.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mojej córce na pewno by się spodobała ta gra :) muszę ją bliżej poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetna!!!!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.