Sierpniowe hity EGMONT

czwartek, sierpnia 31, 2017

Z miesiąca na miesiąc Egmont zaskakuje nowościami książkowymi na rynku. Pojawiają się kontynuacje ulubionych serii, jak i całkiem nowe pozycje (równie ciekawe). Dzisiaj pokażemy Wam kilka z nich...zaczniemy od tych najbardziej lubianych.


Dziewczynka o imieniu 'Basia', która skradła nasze serca od samego początku to główna bohaterka serii pod tym samym tytułem. Basia co chwilę przeżywa ekscytujące przygody i szuka odpowiedzi na ważne pytania.  A my razem z nią...
Gdzie zabierze nas bohaterka tym razem???


Zabierze nas w bardzo fajne miejsce → na basen.  Ale zanim do tego dojdzie, mama Basi zachoruje - co nie często się zdarza. A wiadomo, że gdy mama jest chora cały dom staje na głowie. Basia i Janek za wszelką cenę chcą postawić mamę na nogi...jednak najlepszym lekarstwem będzie sen i 'święty spokój'. Dlatego, tata wpada na genialny pomysł i zabiera starsze rodzeństwo do parku wodnego.

 
 

Ogromna radość, zadowolenie dzieci, ale też strach przed wielkimi zjeżdżalniami, czy nauką pływania. 
Jak poradzi sobie Basia, czy uda jej się pokonać lęk i najważniejsze - czy mama wyzdrowieje???
Tego dowiecie się czytając książkę "Basia i basen"

 
 

Tytuł: 'Basia i basen'
Autor: Zofia Stanecka
Wydawca: Egmont
Liczba stron: 24Kolejne dwie nowości pochodzą ze znanej i lubianej przez dzieci (i nie tylko) serii 'Czytam sobie'.Świetne, wciągające historie często opowiadające o sławnych osobach, ważnych  zagadnieniach życia codziennego to sukces w czytaniu. Bowiem w trakcie lektury z każdego 3-poziomowego programu Wasza pociecha nie tylko utrwali czytanie, ale je wprost pokocha.

Jesteście na to gotowi...

Cały zbiór serii 'Czytam sobie' liczy aż 58 tytułów. Kilka z nich zagościło już w naszym domu i świetnie się spisuje przy codziennym czytaniu więc postanowiliśmy powiększyć kolekcję o dwie nowe pozycje.
'Baba Jaga w Ameryce' z poziomu 2-ego to historia znanej już bohaterki, która tym razem wybrała się w podróż z pomocą nieznanemu dotychczas kuzynowi. 


 

Zabawna przygoda, pełna napięcia, niesamowitych epizodów...sytuacji, które prowadzą prawie do wypadku, czyli spadnięcia z zaczarowanej miotły.  Cz Baba Jaga wyjdzie bez szwanku z każdej opresji, czy pokona zamaskowanego rewolwerowca...tego dowiecie się z lektury.


 
 

Jako, że jest to drugi poziom wspierania nauki czytania to znajdziemy tutaj zarówno sporo tekstu, jak i kolorowych, pełnych humoru ilustracji. Na ilustracjach zamieszczono również słowa do czytania sylabicznego. A na koniec mamy dyplom sukcesu i naklejki motywacyjne dla każdego dziecka.Część trzecia to już nie lada gratka, bowiem lustracji znajdziemy tu niewiele -> na dodatek czarno-białych, za to przeważa ciekawy, dość długo tekst. Wszystko to sprawia, że nasza pociecha czuje się jak prawdziwy dorosły czytelnik i chętniej sięga po lekturę.
Jedną z nowości poziomu 3-go jest 'historia Abrahama Lincolna', czyli "Wakacje w Waszyngtonie".Siedmioletni Bartek mieszkający z mamą z dnia na dzień dowiaduje się o wielkiej wyprawie. Wspólnie wyjeżdżają na tydzień do koleżanki mamy Anny i jej syna Lincolna. 
Zwiedzanie zaczęli od Białego Domu, gdzie mieszkał prezydent i Kapitolu - siedziby amerykańskiego parlamentu.Piękne zabytki i ciekawe muzea stwarzają wspaniałą okazję do poznania historii Stanów Zjednoczonych. Mnóstwo interesujących pytań ze strony Bartka prowadzą do opowieści o prostym, zwyczajnym chłopcu, który dzięki swojemu uporowi i pracowitości został głową państwa. Mowa oczywiście o Abrahamie Lincolnie.
Ważny przekaz, spory kawałek historii przekazany w ciekawy sposób. Wszystkie trudniejsze słowa zostały wyjaśnione na końcu książki. Tam również znajduje się miejsce na notatki oraz naklejki motywacyjne i dyplom sukcesu.
  

Nie wiem jak Wasze pociechy, ale moje są wprost zauroczone książeczkami z serii 'Czytam sobie' i często umilają nam podróż...dzięki temu, że ich format jest niewielki (minimalnie mniejszy od zeszyty A5) i posiadają zakładki z przodu i na końcu możemy śmiało zabrać ją do auta, torebki, czy plecaka.

Tytuł: 'Czytam sobie. Baba Jaga w Ameryce'
&
'Czytam sobie. Wakacje w Waszyngtonie'
Autorzy: Zbigniew Dmiroca; Marcin Sendecki
Wydawca: Egmont
Liczba stron: 48; 64
Wiek odbiorcy: 5-7 lat

A na koniec mam dla Was coś z absolutnych nowości - perełki w folklorystycznym klimacie  ---> seria ART EgmontKartonowe książeczki dla najmłodszych autorstwa Marianny Oklejak doskonałe do oglądania i wspólnego odkrywania świata kolorów i liczb.


 

Każdy kolor czy liczba została przetłumaczona na cztery języki - angielski, niemiecki, hiszpański i francuski. Bardzo fajny zabieg, bo wiadomo że małe dzieci chłoną wszystko jak gąbka i na pewno w przyszłości wiedza ta zostanie wykorzystana. Obie książeczki zainspirowane folklorem, co widać na pierwszy rzut oka. 
O ile do książeczki o liczbach nie mogę się do niczego przyczepić - przepiękne, kolorowe ilustracje wpadające w oko, to przy kolorach mam jedno zastrzeżenie. Skoro są to książeczki dla najmłodszych to według mnie powinna być ukazana rzeczywistość kolorów. Bo kto z Was widział niebieskiego pawia, fioletowego konia, czy zielonego koguta. Niby błahostka, ale zdecydowanie lepiej byłoby umieścić na przykład żółte słońce, czerwony bukiet kwiatów itd.


 

Z drugiej strony kto wie - może to być zamierzony cel, by dziecko samo chciało wyszukać przedmioty, zwierzęta, rośliny w danym kolorze.
Jedno jest pewne obie książeczki z serii Art bawią, uczą i zachwycają ilustracjami.


 

Wśród folklorystycznych książek oprócz pozycji 'Kolory' i 'Liczby' znajdziecie jeszcze jedną - 'Przeciwieństwa'.
Książeczki bezpieczne dla dziecka, trwałe, o zaokrąglonych brzegach...niewątpliwie dostosowane do małych odbiorców.
Z pewnością zachęcają do nauki i kreatywnego myślenia.
Jesteśmy pewni, że przypadną Wam do gustu ❤ Tytuł: 'Liczby' & 'Kolory'
Autor: Marianna Oklejak
Wydawca: Egmont
Liczba stron: 24

Wiek odbiorcy: 2-4 lat


Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.