Zabawa z czytaniem - najlepsza droga do sukcesu


Ostatnio odkryłam fenomenalne książeczki do czytania dla moich smyków...
Jula swoją przygodę z czytaniem zaczęła jakiś czas temu. Gdy przerobiła swój pierwszy elementarz potrzebowaliśmy czegoś nowego... czegoś, co zachęci do dalszej pracy, co zmotywuje i będzie na tyle ciekawe, że nie zniechęci. A wręcz przeciwnie zaangażuje w pełni młodego czytelnika. 
Szukaliśmy, szukaliśmy...i znaleźliśmy istne perełki ❤


'Zabawa z czytaniem' cz1. i cz. 2 - książeczki, które swoim wyglądem nieco przypominają szkolne ćwiczenia w rzeczywistości są świetnym materiałem do pracy z dzieckiem rozpoczynających przygodę właśnie z samodzielnym czytaniem.


To, co na pewno wyróżnia książki wśród innych i co tak bardzo spodobało się Julce to system motywacyjny w postaci naklejek. 


Dziecko dostaje gwiazdkę za każdą przeczytany tekst.


Po zebraniu 7 gwiazdek, czyli przeczytaniu tej samej ilości czytanek mamy bonus w postaci uśmiechniętego słoneczka oraz 'szałowej premii naklejkowej' - dodatkowe dwie strony z kolorowymi ilustracjami, do których należy dopasować odpowiednie naklejki - uzupełnić brakujące luki obrazkami przedmiotów, osób oraz krótkimi wyrazami.


Na koniec po przeczytaniu całej książeczki, a wiec wszystkich ciekawych przygód Wasza pociecha dostaje medal 'Już czytam' 📌


Sukcesem książeczek jest stopniowanie tekstów, od króciutkich składających się z kilku zdań, po dłuższe czytanki.


W pierwszej części w początkowych tekstach niektóre wyrazy zostały zastąpione obrazkami, co dodatkowo oddziałuje na wyobraźnię dziecka i zachęca do poznawania kolejnych przygód.


Zaletą są duże, bajecznie kolorowe ilustracje do tekstu, które dodatkowo rozbudzają ciekawość i motywują do dalszych zabaw z czytaniem.


Jak wiecie 'praktyka czyni mistrza' - to samo stwierdzenie odnosi się do czytania. 
Systematyczne, codzienne czytanie - nawet po kilkanaście minut dziennie - sprawi, że Wasze pociechy odniosą prawdziwy sukces na drodze samodzielnego czytania. A książeczki 'Zabawa z czytaniem' niewątpliwie w tym sukcesie pomogą 👍

Na razie odkryliśmy dwie części książeczek, ale na nich nie poprzestaniemy i z pewnością sięgniemy po kolejne.'Zabawa z czytaniem' cz.1 i cz.2
Wydawca: Nowa Era
Wiek: 6-7 lat
Liczba stron: 68
Oprawa: miękkaNasze perełki znaleźliśmy w księgarni internetowej 'niePRZECZYTANE' w bardzo atrakcyjnych cenach.
Gorąco polecamy!!!


Ps. Jeśli nie zdążyliście jeszcze poznać księgarni 'niePRZECZYTANE' - koniecznie tam zaglądnijcie... bogaty wybór książek (nie tylko dla dzieci), atrakcyjne ceny, dużo promocji 
---> jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i z pewnością wrócimy tu niejeden raz 👍
Wam także polecamy!!!


4 komentarze:

 1. Dziękuję za zaprezentowanie tych atakcyjnych książek. Jednak te same książki są jeszcze tańsze w księgarni czytam.pl
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki są bardzo atrakcyjne i na pewno zakupimy kolejne części (y) co do księgarni, nie znam czytam.pl, ale z mojej jestem bardzo zadowolona - ceny mają świetne... fantastyczna, miła obsługa oraz błyskawiczna wysyłka, dlatego nie rozglądam się na razie za innymi ;)

   Usuń
 2. U nas już za późno na takie książeczki ale podobają mi się :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostępne są także z matematyki, które Dusia spokojnie mogłaby robić ;)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.