'Zabawa z bajką'

niedziela, października 16, 2016
Bardzo lubimy kreatywne książeczki - o czym zapewne wiecie. Spośród wielu dostępnych na rynku pozycji nie łatwo jest wybrać te najlepsze. Czym się kierować, na co zwracać uwagę przy wyborze???
Na pierwszym miejscu stawiam na zainteresowania smyków, bo to oni będą głównymi odbiorcami. Staram się wybierać książki, które nie będą odstraszać trudnością wykonywanych zadań, a same ćwiczenia będą wręcz zachęcały do ich zrobienia. I na koniec cena...taka która nie uszczupli zbytnio portfela rodziców ;)

Mając na oku kilka znanych wydawnictw wybrałam takie, które znam od dawna i bardzo lubię...'Wydawnictwo MD', chyba nie muszę Wam przedstawiać.

MD wydało niedawno bardzo fajną serię książeczek kreatywnych "Zabawa z bajką", o której Wam dzisiaj chętnie opowiem...

Seria 'Zabawa z bajką' zawiera 4 tytuły (Wiejska zagroda, Afrykańska nuda, Marzenie Różyczki oraz Morskie przygody). My posiadamy w swej kolekcji 2 ostatnie  - typowo dziewczęce...dlatego łatwo się domyśleć, że główną zainteresowaną jest Julcia i to ona z wielkim zapałem wykonuje zadania.


Tak! Dobrze przeczytaliście - książeczki te oprócz ciekawych bajek do czytania na dobranoc, zawierają kilka stron różnorodnych zagadek  o tematyce zgodnej z przedstawionym opowiadaniem.

Zacznijmy od początku...książeczki nie są grube - zawierają 24 strony, z czego  połowa to pięknie ilustrowana baśń, którą dzieci mogą samodzielnie przeczytać. W naszym przypadku to brat czyta siostrze opowiadanie na dobranoc.

Druga połowa to zbiór zadań pod nazwą 'Akademia księżniczki' w przypadku książeczki 'Marzenie Różyczki" lub 'Akademia syrenki' w "Morskich przygodach".


Wśród zadań mamy różne łamigłówki, krzyżówki, kolorowanki, a nawet ćwiczenia grafomotoryczne - rysowanie szlaczków.Zadania są kolorowe, przyciągające uwagę dziecka i na tyle różnorodne, że pociecha się nie nudzi. Wręcz przeciwnie - chce więcej i więcej. 

Dodatkowo zadania rozwijają logiczne myślenie i spostrzegawczość, a także uczą. Mamy ćwiczenia, w których na przykład należy podzielić wyraz na sylaby, wskazać daną głoskę czy podpisać obrazki.Seria 'Zabawa z bajką' jest strzałem w dziesiątkę dla dzieci w wieku przedszkolnym. 
Niewątpliwie dodatkową zaletą jest cena książeczek. Za kilka złotych mamy cudowną bajkę oraz mnóstwo wspaniałej zabawy.
Polecamy gorąco!

Kreatywne książeczki możecie nabyć w sklepie internetowym Wydawnictwa MD.


 

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.