Memory LOGICZNE PARY

 
 Od kilku tygodni wolny czas umila nam zabawa w "memory". Z pewnością znacie zasady tejże gry i niejednokrotnie  gościła w Waszych domach. U nas pojawiła się nietypowej wersji, a mianowicie w formie magicznej, drewnianej skrzyneczki, o której zaraz Wam nieco więcej opowiem ( i pokażę). Jest to bardziej zaawansowana odmiana popularnego "memory"  - zdecydowanie ciekawsza!


Nasz zestaw "Memory - logiczne pary" składa się z dość sporych rozmiarów (wym. 30 x 30 x 6 cm), drewnianej skrzynki z dwoma przegrodami na włożenie planszy do gry i ich przechowywania, 16 czerwonych krążków z uchwytami, 8 różnorodnych i bogato tematycznych plansz z mocnego tworzywa oraz instrukcji. 


Świetnym rozwiązaniem jest możliwość przechowywania plansz w skrzynce, bez szukania  dodatkowego miejsca na nie. 
Zaletą przede wszystkim jest solidne wykonanie i trwały materiał, jakim jest drewno. Nie muszę nawet dawać Wam gwarancji, bo wiem że zestaw przetrwa długi czas i będzie cieszył kolejne pokolenia - takie pomoce to ja wręcz uwielbiam! Zresztą co tu dużo mówić, mają swój charakter i są niezniszczalne... 
Krążki posiadają delikatne wypustki, dzięki którym łatwo możemy je chwycić w paluszki i nimi manipulować. Kładziemy je na otworach skrzynki, do środka wsuwamy wybraną planszę i zaczynamy świetną zabawę 😍


Tradycyjna gra memory oparta jest na zasadzie szukaj i znajdź dwa identyczne obrazki. Nasza gra "Memory - logiczne pary" zawiera nieco trudniejsze warianty, bowiem należy odnaleźć pary obrazków które wzajemnie się uzupełniają. Mamy na przykład przedmioty logicznie pasujące do siebie (wazon i kwiaty, pasta i szczoteczka), przedmioty widziane z przodu i z tyłu, dopełnienie obrazka (ślimak i muszla) i obrazki niemalże identyczne, różniące się nielicznymi, drobnymi detalami. Szukając par musimy nieźle wytężyć wzrok i wygimnastykować swój umysł.


Jeśli chodzi o same zasady to tradycyjnie szukamy pary odkrywając dwa krążki. Jeśli ukażą się obrazki pasujące do siebie, zabieramy krążki i wybieramy kolejną parę. Przy pomyłce kolejka przechodzi do następnego gracza. My te zasady nieco zmodyfikowaliśmy odrzucając bonusowy ruch, gdyż nasz najmłodszy członek rodziny mając doskonałą pamieć ogrywałby wszystkich za jednym zamachem. I tą zmodyfikowaną wersję z szukaniem par naprzemiennie zobaczycie na filmiku. 

W tym miejscu warto wspomnieć, iż zestaw dedykowany jest dzieciom w wieku 3-7 lat i jest to odpowiedni wiek. Starszakom może zbyt szybko się znudzić i po odnalezieniu wszystkich par mogą zapamiętać ich dokładne położenie. 
Według mnie jest to idealny zestaw dla placówek przedszkolnych i terapeutycznych. Mam nadzieję, że uda mi się we wrześniu pograć z moimi przedszkolakami i wrzucę Wam krótką relację z przebiegu zabawy.


Sam zestaw jest genialny i prosty w utrzymaniu. Plansz co prawda mamy niewiele, jeśli gramy dzień w dzień... ale nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć własne plansze np. z kartonu. Możemy również przygotować małe obrazki i wkładać je do otworów, za każdym razem w inne miejsce - wówczas mamy zabawy na długie godziny. 


Na filmiku poniżej zobaczycie naszą zabawę w "Memory - logiczne pary" i najmłodszego smyka w akcji, który niemalże cały czas ogrywa wszystkich. Zestaw "MEMORY - LOGICZNE PARY" znajdziecie w naszym ulubionym sklepie edukacyjnym EDUCARIUM 💕👌 
Ja tam po prostu przepadam na długie godziny, gdy zasiądę do wybrania pomocy edukacyjnych - tyle wspaniałości!!!
 

Jeśli planujecie więc zakup nowych pomocy dydaktycznych dla swoich przedszkolaków to ten zestaw będzie idealny - solidny, trwały, niezniszczalny i dający ogrom zabawy, a przy okazji rozwija percepcje wzrokową, małą motorykę, mowę, zdolności intelektualne i uczy zdrowej rywalizacji w grupie 👍
Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.