Detektyw 'Sherlook' na horyzoncie - zostań mistrzem spostrzegawczości


Sherlooka znają chyba wszyscy, a przynajmniej kiedyś o kimś takim słyszeli. Oglądając filmy o nim, zawsze byłam oczarowana jego bystrością umysłu i dedukcją. 
Nic więc dziwnego, że gdy padła propozycja sprawdzenia nowej gry od Fabryka Kart Trefl -Kraków z detektywem w roli głównej, bez mrugnięcia okiem się zgodziłam...
I szczerze Wam powiem, że nie zawiodłam się - gra jest idealna dla fanów Sherlooka, jak i mistrzów spostrzegawczości 😍👀🔎


Zaczniemy tradycyjnie od zawartości pudełka...
40 dwustronnych (z pozoru identycznych kart), 10 tabliczek z numeracją (1-10), 30 żetonów punktów w trzech kolorach oraz krótka i niezwykle czytelna instrukcja 👌

Ilość elementów może i nie powala na kolana, ale z całą pewnością starcza na kilkanaście minut (w jednej rozgrywce) super zabawy i treningu bystrego oczka.
Ważne są tu karty przedstawiające miejsce zbrodni. Na każdej z 40-stu widnieje pole z obrysowany ciałem oraz cała masa detali, szczególików mających istotny wpływ na przebieg dochodzenia. 
Co ważne na pierwszy rzut oka, karty wydają się być niemal identyczne... jednak gdy przyjrzymy się im dokładniej, możemy zobaczyć kilka drobnych szczegółów odróżniających je od siebie. I tak naprawdę, w skrócie znacie już szczegóły zabawy👍🔍


Zanim przystąpimy do gry, należy przygotować miejsce zbrodni.
Dzielimy żetony punktacji na 3 grupy: zielone - które oprócz punktacji, dodatkowo wskazują ułożenie kart układamy w zakrytym stosie, pozostałe - czerwone i żółte w odkrytych stosikach.
Tabliczki z numerami ustawiamy na stole tak, by każdy miał do nich swobodny dostęp w czasie gry. Karty zbrodni tasujemy i kładziemy w stosie, kolorową stroną do góry.


Każdy zielony żeton, a mamy ich 10 - wskazuje rozpoczęcie kolejnej rundy i sposób ułożenia dwóch kart na środku stołu, spośród których będziemy wyszukiwać różnice. 
Zadanie nie jest takie proste, jak się wydaje bowiem tych szczegółów za każdym razem mamy inną liczbę, a w dodatku nie zawsze karty leżą obok siebie w tej samej pozycji. Czasem są one odwrócone o 180० więc tak naprawdę, znalezienie różnic jest 'hardcorem'.... ale dzięki temu emocji nie zabraknie i gra na pewno szybko się nie znudzi.


Zaczynamy rozgrywkę... losujemy pierwszy zielony żeton i układamy zgodnie z nim karty na stole. Każdy z graczy, bacznie i z wielkim wytężeniem skupia się na kartach i detalach, którymi się różnią. Gdy doliczy się wszystkich szybko wybiera numerek odpowiadający liczbie różnic. Czeka na pozostałych graczy... ale tylko 3 sekundy na ostatniego. 
Po tym czasie, gdy każdy gracz wybrał już odpowiednią tabliczkę z numerem  - odwracamy karty na drugą stronę, gdzie zaznaczone są wszystkie możliwe różnice.


Na tej postawie przyznajemy punkty.
Osoba, która wskazała poprawną ilość różnic otrzymuje zielony żeton (3 pkt), gracz z numerem wyższym (ale najbardziej zbliżonym do poprawnej odpowiedzi) - żeton czerwony (1 pkt), a z numerem niższym - żeton żółty (2 pkt).
Jeśli nie ma poprawnej odpowiedzi, zielony żeton jest odrzucany , a dalsze punkty nie są przyznawane.
My delikatnie zmodyfikowaliśmy sobie grę i nawet jeśli nikt nie udzielił poprawnej odpowiedzi, to przyznawaliśmy graczom żetony żółte i czerwone do najbardziej zbliżonej liczby... żeton zielony odkładaliśmy na bok 👌


Po wszystkich 10 rundach sumujemy punkty za  żetony.
Wygrywa gracz z ich największą liczbą i to on zostaje najlepszym detektywem 🔎


Gra jest niezwykle dynamiczna, a każdy uczestnik cały czas angażuje się w poszukiwania. Nie ma mowy o nudzie - nawet przez ułamek sekundy.
Ważna jest tutaj nie tylko spostrzegawczość, ale i koncentracja uwagi, a przede wszystkim szybkość analizowania faktów i działania przy wyborze tabliczki. 
Z pozoru banalna gra może stać się świetnym zabijaczem czasu i dostawcą nieziemskich emocji 😜👀
Dedykowany wiek to 8+, jednak jeśli macie w domu młodszych bystrzaków to grę polecamy również im 👌


Mamy nadzieję, że 'Sherlook' uzależni Was od siebie tak samo, jak nas ❤

Ps. Gra jest na tyle świetna, iż ląduje na na  półce z naszymi ulubionymi grami, po które najchętniej sięgamy!
Fabryka Kart Trefl -Kraków - dziękujemy 😍1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.