Akademia mądrego dziecka - sierpniowe nowości


'Akademię mądrego dziecka' od Egmont.pl poznaliśmy całkiem niedawno, przy okazji serii 'Pierwsze słowa' (klik). 
Dzisiaj nasza kolekcja powiększyła się o kolejne cztery książeczki. 
Dwie z nich 'A to ciekawe' zachęcają dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i odkrywania świata, z kolei seria 'Literkowe przedszkole' pozwala najmłodszym poznać  alfabet, nowe słowa, a także przygotować do nauki czytania i pisania!


Bezpieczne, kartonowe książeczki z zaokrąglonymi rogami, co jest niezwykle ważne w przypadku najmłodszych pociech - to zdecydowanie zaleta serii 'A to ciekawe'. 
Jednak jest jeszcze jedna rzecz  wyróżniająca je na tle pozostałych... a mianowicie specjalna ' dziurka' która z każdą kolejną stroną staje się coraz mniejsza 👍 Ta 'tajemnicza dziurka' jest dla malucha ogromną niespodzianką, a także wstępem do znanej dzieciom zabawy 'akuku' - znacie???

Każda książeczka pobudza ciekawość dzieci i co najważniejsze zachęca do odkrywania świata (w tym przypadku przyrody). 
W środku znajdziemy krótkie rymujące się wierszyki, wpadające w ucho każdego malucha i cudownie barwne ilustracje ❤
Sami zobaczcie.....


Główne bohaterki wierszowanego opowiadania to niezwykle pracowite pszczółki, które bez chwili wytchnienia budują swój nowy domek. Zatapiając się w swej pracy, budzą ogromne zainteresowanie pobliskich sąsiadów - mieszkańców lasu, pól... pająka, gąsienicy, wiewiórki, sowy i wielu innych.


 A co z wspomnianą dziurką? 
Tutaj ukryła się ona w plastrze miodu, który początkowo jest gigantyczny, ale wraz z pracą pszczółek i każdą kolejną stroną, staje się on mniejszy... przez co, widoczny jest efekt budowy domku i pracy owadów.


Podczas wspólnego czytania z dziećmi książeczki, mają one okazję poznać różne zwierzęta i przekonać się, że pszczółki - te małe owady są na prawdę pożyteczne i bardzo pracowite.Tym razem czytamy rymujące opowiadanie o bardzo głodnej gąsienicy, szukającej pożywienia. Wędrując od jednego smakołyka, do drugiego, przekonuje się że niektórych owoców i warzyw gąsienice nie jadają... i jak się okazuje, jest ich na prawdę sporo 👌
Co jest za tym idealnym pożywieniem gąsienic???
Oczywiście - soczyste liście!!! 🍁🍃


 

Czytając rymowankę, smyki będą mogły poznać nazwy owoców i warzyw, kolory oraz wiele owadów, które w tekście występują bardzo często.
Na uwagę zasługuje przepiękna oprawa graficzna- ciesząca nie tylko dziecięce oko 👀💕


Seria 'Literkowe przedszkole'


Książeczki z serii 'Literkowe przedszkole' znacznie różnią się od tych opisanych wyżej...są mniejszego formatu, nie posiadają kartonowych stron, mają dość charakterystyczne ilustracje, a ich cena jest dużo dużo niższa (ok.5 zł)
Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z literami, które nasze pociechy mają okazję poznać, albo też sobie powtórzyć. 
W każdej części kryje się inna litera i charakterystyczne słowa na każdą z nich. 
'A jak Antylopa', 'B jak Bąbel', 'C jak Cesarz' itd...


Poznanie liter i słów to nie jedyna zabawa, bowiem każda książeczka kryje w sobie pewną historyjkę. 
Są to zabawne przygody przedszkolaków z grupy pani Motylek, w których co rusz zmieniają się głowni bohaterowie. Ukryły się w nich także imiona i przeróżne słowa na daną literę. 

Przykładowo w książeczce 'A jak Antylopa' - głównym bohaterem jest chłopczyk o imieniu Antoś, który niechętnie wstaje do przedszkola. Jednak jak mus to mus... nie ma wyjścia. 
Gdy dociera do przedszkola, szybko zmienia zdanie - bo na stoliku pojawia się jego ulubione śniadanie. A na dodatek Pani Motylek zorganizowała świetną zabawę w poszukiwanie skarbu w przedszkolnym ogródku 🎉
Kto z Was zgadnie, na jaką literę zaczyna się nazwa tej cennej rzeczy???

 

'B jak Bąbel' z kolei przedstawia wesołą historyjkę o tym, jak pewien psiak wraz Bartkiem odwiedza przedszkole 🐩 i może tam zostać calutki dzień... aj będzie się działo!!!
Bąbel biega pośród brzozowych i bukowych liści, obsypuje się brokatem... jest bardzo zabawnie.
Jak zakończy się przedszkolna historia i co sprawi, że psiak zostanie bohaterem??? 

 

Krótkie, fantastyczne historyjki z pewnością spodobają się przedszkolakom, a dzięki podkreślonym wyrazom będą mogły poszerzyć swoją wiedzę i szybciej poznać daną literę.
Mało tego, na ostatnich stronach znajdują się zagadki, kolorowanki i rebusy - idealne połączenie zabawy z nauką!

 

Jak wspomniałam, format książeczek jest niewielki, dzięki czemu zmieści się w torebce, nawet najmniejszej i będziemy mogli zająć pociechy np. podczas jazdy samochodem, czy w kolejce do lekarza - sprawdzą się idealnie (macie moje słowo!) 👍

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.