Rok w lesie i ogrodzie - książki z okienkami Adamada


Do rąk smyków trafiły niedawno dwie bardzo wartościowe, bajecznie kolorowe książki przyrodnicze. 
Nie są to encyklopedie, a mimo to możemy wyczytać z nich multum informacji o zmieniającej się przyrodzie lasu i ogrodu - w czterech porach roku... ale to nie wszystko👌
Książki posiadają mnóstwo bajerów - jak otwierające się okienka, mini książeczki, czy harmonijki, które zachwycą niejednego przedszkolaka. 
Mówiąc szczerze, sama jestem nimi oczarowana bo skrywają w sobie wiele tajemnic, a kolorowe, czasem humorystyczne ilustracje dopełniają całość - niczym wisienka na torcie ❤ 
Idealne połączenie zabawy z nauką znajdziecie w książeczkach wyd. Adamada 👉 'Rok w lesie' i 'Rok w ogrodzie'


Obie liczą po 20 stron i są wykonanych z nieco grubszego papieru, co jest zdecydowanie plusem, przy młodszych pociechach. A co kryją w środku???
Zobaczcie sami....'W koronach drzew buszuje wiewiórka.
Przeskakuje z gałęzi na gałąź i z góry obserwuje, jak zmienia się las - wiosną, latem, jesienią i zimą. Przyjrzyj się i Ty'

Każda pora roku jest wyjątkowa, a wraz z jej zmianą w różnych częściach lasu dzieje się coś nowego.


Wiosną możemy dostrzec budzącą się do życia przyrodę - leśne zwierzęta, rośliny, drzewa... które w ciekawy sposób zostały tu opisane. Dzięki książeczce dowiemy się na przykład, jak stworzyć 'peryskop' do podglądania zwierząt, a także czym rożni się królik od zająca i dlaczego węże wystawiają języki?


W lecie zajrzymy do świata zwierząt i ich młodych, dowiemy się w jaki sposób zrobić swój pierwszy własny zielnik oraz weźmiemy pod lupę liście leśnych drzew.


Jesień z kolei przynosi nam dary - kasztany, żołędzie, jarzębinę... z których to możemy wspólnie zrobić ciekawe zwierzęta. Szczegółową instrukcję ich wykonania znajdziecie w książce. 
Ale przeczytamy w niej również, jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, gdzie i jak przygotowują się do zimowania zwierzęta oraz dlaczego dziki wychodzą z lasu 🐾


Zima zaś ukaże śpiące zwierzęta, a także te które zostawiają ślady na śniegu. Ich tropy poznamy dzięki rozkładanej, harmonijkowej książeczce...
'Myszka wesoło skacze po trawie. Piii, piii! - śmieje się do ogrodowego krasnala, który stoi przy grządce z różami. Z kącika obserwuje, jak zmienia się życie zwierząt i roślin wiosną, latem, jesienią i zimą. I nie może się nadziwić.'


Wiosną wszystko w ogrodzie ożywa... na grządkach rozkwitają pierwsze kwiaty, w szczelinach kory drzew budzą się owady, a w stawie legną się kijanki. Z ciepłych krajów powracają do nas ptaki - między innymi szybkie i zwinne jaskółki... słyszysz jak wesoło szczebioczą???


Lato pełne słońca, pachnących kwiatów i brzęczących owadów, ale także przepysznych owoców na domowe przetwory 👉 czereśni i truskawek. 
A gdyby tak upiec z nimi ciasto - przepis znajdziemy w środku...
Pod lupę weźmiemy także polne kwiaty 🌼🌷 

 
 


Jesień to kolorowa pora roku -  w koronach drzew dojrzewają jabłka i gruszki, a na grządkach wielkie dynie.
Większość ptaków już odleciała, ale są też takie które zostają z nami na zimę...zróbmy dla ich karmnik. 
Jak? 
Instrukcję budowy również tutaj znajdziemy...
Przeczytamy o różnicach miedzy wroną a gawronem, jakie właściwości mają dla naszego zdrowia przepyszne orzechy laskowe i dlaczego jerzyki śpią w locie?


Zima z kolei to ciężki czas dla ptaków, owadów i niektórych zwierząt.Należy o nich pamiętać i je dokarmiać.
W tej części dowiemy się miedzy innymi, czy ptakom jest zimno? Jak zwierzęta jeziora spędzają zimę? Gdzie i jak śpi biedronka???


W obu książeczkach znajdziemy mnóstwo ciekawostek i odpowiedzi na często nurtujące nas pytania. 
Oprócz istotnych informacji, także wiele ciekawych projektów do wykonania z dziećmi 👉 sadzenie groszku, budowa karmnika, stworzenie zielnika, pieczenie ciasta, czy robienie zwierzątek z jesiennych darów... 
I gwarantuję Wam, że to będzie wspaniale spędzony czas przy lekturze, owocujący wiedzą o otaczającym nasz świecie przyrody, zmieniającej się tak naprawdę w każdym miesiącu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne części o czterech porach roku, np. Rok na łące (taka nasza propozycja)... mamy nadzieję, że ukażą się niebawem 👍 7 komentarzy:

 1. Świetne są!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne te książeczki! Właśnie czegoś takiego szukałam!

  OdpowiedzUsuń
 3. mimo iż nie jestem jeszcze matka to podobają mi się takie książki

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako dziecko miałam podobne książeczki, bardzo je lubiłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowna! uwielbiamy takie książeczki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczki z okienkami niezmiennie cieszą się u nas powodzeniem. A te są pięknie wydane i przynoszą wiele treści.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne sa te ksiązki, ilustarcje i całość świetna

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.