Mapa Polski dla dzieci 'Twoje Mapy'


Od niespełna miesiąca gości w naszym domu cudowna pomoc edukacyjna dla dzieci. Pomoc dzięki której smyki wspaniale się bawią, a jednocześnie odkrywają i poznają nasz kraj wzdłuż i wszerz, przygotowując się tym samym do późniejszej edukacji geograficznej w szkole. 
Nauka przez zabawę, czyli to co lubimy najbardziej 😏
Moi drodzy, oto ona:
'Mapa Polski dla dzieci' wydana przez Twoje Mapy , która zaprasza na ciekawą lekcji geografii bez wychodzenia z domu ---> zresztą zobaczcie sami...


Mapa Polski dość pokaźnych rozmiarów ---> jej format - 68x48cm robi wrażenie, ale przede wszystkim mieszczą się na niej nawet najdrobniejsze szczegóły 👌 
Kolorowa mapa przyciąga wzrok dziecka, lecz co ważne nie razi nadmierną ilością barw. 


Oprócz mapy fizycznej Polski (do której zaraz wrócimy) mamy cały pakiet czarno-białych kart z wyzwaniami. Tych kart jest aż 7 i każda z nich przystosowana  do pisania  mazakami suchościeralnymi, które oczywiście dołączono do zestawu w czterech kolorach.


Karty wyzwań to ciekawe, prosto sformułowane  zadania dla dzieci w kilku ściśle sprecyzowanych tematach dotyczących administracji, rzek i jezior, miast nadrzecznych, obiektów przyrodniczych, kartografii Polski oraz nasz ulubiony 'wyzwania dla najmłodszych', w którym to pociechy mogą wykazać się  znajomością  głównych rzek, największych jezior, miast czy rozróżnianiem nizin, wyżyn, kotlin i gór.


Mało tego, że dziecko przyswaja proste wiadomości na temat wiedzy geograficznej naszego kraju, to dzięki laminowanym kartom może śmiało zaznaczać na kartach najistotniejsze informacje. Jest to zdecydowanie zaletą, ponieważ dziecko pisząc po mapie, może dokonywać samooceny sprawdzając informacje na mapie głównej, zrobić szybką korektę, przez co wiedza dłużej zostanie w głowie... gwarantowana droga do sukcesu!!!

Wszystkie karty wraz z główną mapą Polski zostały spięte razem za pomocą okrągłych klamerek więc z łatwością możemy powiesić naszą mapę na ścianie... ale śmiało też możemy odpiąć klamerki, rozdzielić mapę z kartami i kontynuować zabawę na stole, dywanie z wybranymi przez nas zadaniami 👍


Sama kolorowa mapa Polski zawiera dużo ważnych informacji, których nie da się zobaczyć na pierwszy rzut oka.
Podczas jej tworzenia, a właściwie planowania wszystko zostało dokładnie przemyślane - wielkie brawa dla Pani Agnieszki (autorki mapy)👏
Gdy spojrzymy na mapę po raz pierwszy dostrzegamy największe miasta naszego kraju, główne rzeki, jeziora oraz punkty charakterystyczne, jak najwyższy szczyt, środek Polski, czy największy na świecie zamek.


Patrząc w głąb możemy zobaczyć regiony, podział na województwa wraz z ich nazwami, pasma górskie, parki narodowe oraz wiele innych cennych informacji.
Ale to nie wszystko...bowiem na tej niezwykłej mapie dla dzieci zaznaczono również ciekawe, warte odwiedzenia miejsca. Między innymi: parki rozrywki, zamki, muzea, aquaparki, podziemne trasy turystyczne, które zdecydowanie ułatwią nam planowanie wakacji, czy weekendowych 'wyjazdów za miasto'.
Jak dla mnie - 'strzał w dziesiątkę'!!!


'Mapa Polski dla dzieci' zapewnia smykom wiele godzin wspaniałej zabawy, połączonej z nauką.
Zaznaczamy na niej miejsca, które udało nam się do tej pory zwiedzić, ale również te w których bardzo bardzo byśmy chcieli być, czyli jednym słowem (a właściwie dwoma) planujemy wakacje!!!


Gorąco polecamy ten wyjątkowy zestaw edukacyjny każdemu, bez wyjątku ❤
Jesteśmy przekonani, że pokochają go nie tylko pasjonaci wycieczek, ale także Wy rodzice i nauczyciele oraz Wasi mali odkrywcy.
Pomyślcie, ile radości możecie sprawić dzieciom, które za jakiś czas wykażą się konkretną wiedzą na lekcjach geografii w szkole 👍


Mapę Polski dla dzieci znajdziecie tutaj

11 komentarzy:

 1. Mapa jest świetna, w sumie chętnie sama bym poćwiczyła lokalizacje, bo nieraz zastanawiam gdzie jest jakieś miasto, albo którędy płynie rzeka

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się posiadamy od jakiegoś czasu i również jesteśmy nią zachwyceni💝

  OdpowiedzUsuń
 3. Łał! Świetna rzecz. Sama bym taką chciała mieć :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. ON ONA I DZIECIAKIlutego 15, 2018 12:08 AM

  Świetna jest! Sama chętnie bym się także pobawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejny raz widzę tą mapę i coraz bardziej podoba mi się... przydatna zarówno dla młodszych Pociech jak i starszych które mają już w szkole elementy z geografii.
  Ps. Dodatkowe karty z zadaniami też są super.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś na pewno kupię tę matę moim dzieciom. Jest fantastyczna! Jeśli dzięki niej będą mogły lepiej poznać nasz kraj to zdecydowanie jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 7. Iza D- www.nietylkorozowo.pllutego 15, 2018 9:31 AM

  Fajne! Pamiętam jak na geografii trzeba się było uczyć wszystkich rzek w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mapa rewelacyjna, bardzo ciekawa pomoc dydaktyczna. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wygląda rewelacyjnie, a że jeszcze można po niej malować to extra sprawa. Moja bratanica zaczęła chodzić do szkoły i myślę, że to może być dla niej super prezent! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo edukacyjna ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rewelacja, mojej córci by się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.