Czytamy bez mamy - wrześniowe nowości od Egmont

poniedziałek, października 02, 2017

Mamy kilka ulubionych serii książkowych, które smyki chętnie czytają sami. Dlatego, gdy tylko pojawiają się nowe tytuły nie może ich u nas zabraknąć. Jedną z nich jest seria 'Czytam i główkuję' - książeczki dostosowane do wieku czytelnika, w których oprócz fantastycznych opowiadań znajdziemy mnóstwo zadań i łamigłówek do rozwiązania.
Książeczki, które bawią i uczą jednocześnie.
Druga seria to wciągające historie 'Hani Humorek', przy której nudzić z pewnością się nie można.


Wyd. Egmont co rusz wydaje nowe pozycje na rynku i dziś możemy pokazać Wam kolejne...


Przezabawna historia o pewnym królu, który podczas nieobecności swej żony i nadwornego kucharza zaczął rządzić w kuchni. A niestety gotowanie nie jest jego mocna stroną - co zresztą widać. 
Wraz z pomocą niesfornego kota Gaduły próbuje przyrządzić jajko na miękko... 
Danie niby proste, ale co zrobić gdy umiejętności kulinarne nie idą w parze z rządzeniem 😜


Nie będę zdradzać zakończenia - poznacie je wspólnie z Waszymi pociechami.
Powiem Wam tylko tyle, że historia na pewno Was wciągnie, a jeszcze bardziej łamigłówki, które będziecie musieli rozwiązać...


Pewien przybysz z planety Metalurgia przypadkiem ląduje na Ziemi. Jako syn władcy Pedanterii jest bardzo zaskoczony chaosem jaki tu panuje.  
Jego pojazd nieco uległ zniszczeniu i czekając na naprawę musi spędzić na Ziemi kilka dni.
Goszcząc w domu sympatycznej dziewczynki Jagody, stawia sobie do cel do wykonania ---> zmierzyć i zważyć wszystko, co się da! 


Cały czas coś układa, liczy, sortuje, sprząta, porządkuje i mierzy...do czasu, aż odkrywa iż jest coś - co zmierzyć i zważyć się nie da....
Co to takiego???
Zapraszamy do lektury!!!


Wasze pociechy poszerzą wiedzę z zakresu matematyki konkretnej poprzez liczne łamigłówki.
 Sukcesem będzie zdobycie dyplomu i naklejek, które znajdziemy na końcu książeczki...Tytułowe szczurki wracają z wakacji i niestety, ale po powrocie czeka ich niemiła niespodzianka. Ich terytorium zostało przejęte przez koci gang, który wcale nie myśli o opuszczeniu nowego lokum. 
Cóż począć...jak przepędzić złośliwe koty???


Kilka nietuzinkowych pomysłów na walkę z wrogami, których wdrożenie w życie nie przynosi spodziewanego sukcesu.  
Sądowe listy z nakazem eksmisji również nie przynoszą skutku. Pora na ostatnia deskę ratunku - czy szczurki dadzą się wygryźć kotom,? A może ich misja się powiedzie???


Zabawna historyjka przepleciona tym razem trudniejszymi zadaniami do wykonania - dostosowanymi do wieku dziecka, czyli 7+.
Mnożenie, dzielenie, rozszyfrowanie, obliczanie pól figur geometrycznych to tylko część zadań, przez które będą musiały przebrnąć Wasze pociechy.


Każda książeczka z serii 'Czytam i główkuję' opatrzona jest arkuszem naklejek i dyplomem sukcesu dla młodego czytelnika. Dodatkowym atutem są wbudowane zakładki, którymi możemy swobodnie zaznaczyć aktualnie czytany fragment. Czy to w domu, czy w podróży - zakładka świetnie nam służy...


Kolejna seria, która szczególnie urzekła córkę  i mamę to zabawne perypetie Hani Humorek. Nie uwierzycie, ale poznaliśmy ją dopiero teraz, podczas premiery wrześniowych nowości. I pokochaliśmy ją od pierwszych wersów...


Wielkimi krokami zbliża się Święto Dziękczynienia, podczas którego odbywać się będą różne konkrecje. Do wygrania przepyszne, świąteczne przysmaki - między innymi wielki, soczysty indyk.
Dzieciaki mnóstwo trenują, a Hania jest przekonana że wygra tego indyka i nawet mówi babci, by nie kupowała go w tym roku.


A co jeśli Hani i Smrodkowi nie uda się wygrać żadnej konkurencji...czy świąteczny stół będzie świecił pustkami? 


Oprócz perypetii Hani dowiecie się wiele interesujących rzeczy na temat  samego Święta Dziękczynienia, o tym co w życiu jest na prawdę ważne i kim była Sara Józefa Hale...


Cała historia opisana w sposób bardzo żartobliwy, który od razu przypadł smykom do gustu. Dodatkowo opatrzona pięknymi, kolorowymi ilustracjami - przyciągającymi uwagę.
Dość duża czcionka ułatwiająca czytanie to kolejna zaleta książki.

  

Pewnego razu Hania przegląda torebkę babci Lusi i natrafia na tajemniczą listę. Okazuje się, że jest to lista ostatnich marzeń babci.  
Dziewczynka zafascynowana listą postanawia zrobić sobie podobną - co prawda nie ostatnich marzeń, ale takich które spełni zanim pójdzie do czwartej klasy.


Pewnie ciekawi jesteście, co może znaleźć się na takiej liście... gdyż Hania jest mistrzynią ich pisania.


Jednak ze spełnianiem marzeń już tak łatwo nie jest - trzeba się nieźle natrudzić. 
Mimo tego Hania się nie poddaje.


Czy uda się jej odhaczyć każde marzenie z listy...kto wie (my wiemy 😜)
Żeby się o tym przekonać koniecznie zajrzyjcie do książki, która tym razem posiada ilustracje bez kolorów. Zmusza czytelnika do ruszenia wyobraźnią - przecież o to chodzi w czytaniu  👍


To nasze dwie pierwsze historie o Hani Humorek i na pewno nie ostatnie...

Wszystkie prezentowane przez nas książki znajdziecie w wydawnictwie Egmont.plBrak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.