'TEMPO JUNIOR' - szaleńcza gra dla Twoich pociech

piątek, kwietnia 07, 2017

Wczoraj pokazaliśmy Wam pełną emocji grę, która idealnie sprawdzi się podczas imprezy (klik)...dzisiaj dla odmiany mamy coś dla młodszych graczy - 'Tempo Junior' od Granna


 Gra, która łudząco przypomina wersję dla dorosłych i starszaków. Jednak z pewnymi (dość ciekawymi) zmianami idealnie dopasowuje się do małych odbiorców.

Mamy karty kategorii, do których podajemy skojarzenia, mamy dwuczęściowe pionki (tzw. 'znaczniki'), mamy również klepsydrę odmierzającą czas ---> równe 30 sekund... i na tym podobieństwa się kończą.


Cały fundament gry to kwadratowa plansza. Po jej okrągłych polach będą poruszać się jej uczestnicy. 

Jak zapewne zauważyliście, niektóre pola oznaczone są krzyżykami ---> na tych polach umieszczamy 25 losowo wybranych żetonów z literami...dzięki czemu nasza plansza gry przy każdej rozgrywce jest zupełnie inna. 


Dodatkowo na odwrocie każdego żetonu mamy cyfrę 1-2-3 lub pewien symbol, który uatrakcyjnia grę i pozwala uczestnikowi na przesunięcie pionka o jedno pole dalej lub zamianę żetonu z przeciwnikiem. 


Te kilka malutkich bonusów podnosi rangę rywalizacji pomiędzy graczami, zmusza ich do większego myślenia, a także trochę do kombinowania i planowania każdego ruchu. 

Kilka podstawowych zasad za nami pora zacząć grę...

Przygotowujemy planszę, ustawiamy wybrany kolor pionków na starcie, klepsydrę chowamy za zasłonką.
Zaczynamy 👍Pierwszy gracz losuje kartę kategorii, odczytuje hasło i cała zabawa zaczyna się - w momencie gdy osoba siedząca po lewej stronie odwróci klepsydrę i powie 'start'.
Gracz wymyśla jak najwięcej skojarzeń do podanego hasła i przeskakuje na kolejne pola (możemy obrać dowolny kierunek ---> prosto, po skosie, a nawet się wrócić). 
Gdy przed graczem pojawia się pole z literą musi on podać skojarzenie zaczynające się na daną literę. W grze liczą się zebrane punkty i ta osoba, która zbierze ich najwięcej wygrywa rundę.
Punkty dostajemy za żetony z literami (ilość punktów na odwrocie) oraz za dojście do mety --> odpowiednio pierwsza osoba dostaje 3 punkty, druga -2, trzecie -1. 


 

Podczas naszej pierwszej rozgrywki dzieciaki rzucały hasła i jak najszybciej chciały dojść do mety. Ja z kolei do mety się nie spieszyłam, a zbierałam żetony podając hasła na konkretne litery. Jakież było zdziwienie smyków po podaniu wyników... bo chociaż mama nie dotarła pierwsza do mety - wygrała 😜

Kolejne rundy były już wyścigiem i walką o żetony, oczywiście w bardzo przyjaznej atmosferze 😉 


 

Tak, jak w oryginalnej wersji przesuwamy się górną częścią pionka po polach i w momencie, gdy nie uda nam się wymyślić więcej skojarzeń lub myślimy, że kończy nam się czas krzyczymy głośno 'stop'.
Jeśli w klepsydrze jest jeszcze piasek, zabieramy do siebie zdobyte żetony i przesuwamy dolny znacznik na ostatnie pole z pionkiem. Jeśli jednak przekroczymy czas pionek wraca do dolnego znacznika, a żetony na swoje miejsce. Gra ma kilka wariantów...od podstawowego do drużynowego, o których szczegółowo poczytacie w bardzo przystępnie i zrozumiale napisanej instrukcji.Co daje nam gra???
Bardzo wiele...po pierwsze rozwija nasze szare komórki i uczy logicznego myślenia. Po drugie wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, ćwiczy koncentrację.
Gra również uczy rywalizacji, ale w przyjaznej atmosferze, co w dzisiejszych czasach jest dość ważnym aspektem.I chyba najważniejsze dostarcza świetnej zabawy w gronie przyjaciół, rodziny, czy kolegów z klasy. 

 'Tempo junior' wywarło na nas bardzo pozytywne wrażenie i nie możemy się doczekać świąt, podczas których rozegramy niejedną partyjkę w większym gronie dzieciaków. 

Polecamy grę nie tylko rodzicom, ale także nauczycielom i wszystkim osobom pracującym z dziećmi - gwarantujemy zadowolenie najmłodszych graczy 👍
Życzymy udanej zabawy!!!

Grę możecie nabyć tutaj

2 komentarze:

  1. Nie zbankrutowałam na książkach, to popłynę na grach, jak nic :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hehe...tak to już jest :P na rynku mamy tyle ciekawych pozycji, że chciałoby się mieć większość - uwielbiam gry, książki i mam ten sam problem - kasy w portfelu za mało :D

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.