Poznajcie 'Rikusia'

czwartek, kwietnia 27, 2017

Jak to w życiu bywa, zdarzają się sytuacje i to bardzo często, gdy dzieci stają się obiektem drwin, wyśmiewania ze strony rówieśników z powodu 'inności'.
 Jak sobie z nimi poradzić?
 Najlepszą terapią jest rozmowa z dziećmi, wytłumaczenie że nie warto się przejmować i zmieniać dla innych...lecz pozostać sobą. 
Temat ten fantastycznie opisuje Guido van Genechten w książkach 'Rikuś' oraz 'Rikuś i Anusia' wyd. Adamada.
'Rikuś' to bardzo sympatyczny króliczek z głową pełną ciekawych pomysłów. I wszystko byłoby super, gdyby nie  jego oklapnięte uszko, którym różni się od rówieśników, a przez które staje się obiektem drwin.


Jak się zapewne domyślacie Rikuś jest z tego powodu nieszczęśliwy...za wszelką cenę chce dorównać innym królikom i stać się takim jak one. 


Próbuje różnych sposobów na wyprostowanie niesfornego ucha, jednak żaden z nich nie przynosi efektów. 


W końcu udaje się do pana doktora, który dokładnie sprawdza jego uszko, słuch i stwierdza, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Daje też króliczkowi bardzo cenną radę, dzięki której Rikuś wpada na świetny pomysł.


Co takiego doradził mu doktor i jak Rikuś poradził sobie z problemem inności??? Tego Wam nie zdradzimy, byście mogli sami przeczytać lekturę i poznać receptę na sukces.'Rikuś i Anusia' to bardzo ciepła historia o króliczku, którego wielkim pragnieniem jest przyjaźń z pewną Królisią o imieniu Anusia. 


Marzy o spotkaniu z nią, o wspólnych spacerach, o spędzaniu tak po prostu wspólnego czasu.Szuka pomysłów, które pomogą mu w tym i dzięki którym będzie mógł zaimponować Anusi.


Ciekawe, powiedziałabym zabawne pomysły wcale nie ułatwiają mu zadania, wręcz przeciwnie... oddalają Rikusia od marzeń zaprzyjaźnienia z Anusią.


Czy Rikusiowi uda się spełnić pragnienie? W jaki sposób to osiągnie?


'Rikuś i Anusia' to wspaniała historia, która opowiada iż drogą do sukcesu jest bycie sobą.
Udawanie na pewno nam w tym nie pomoże, bo prawdziwy przyjaciel polubi nas takich, jacy jesteśmy.

Obie książki są przepięknie wydane ---> twarda oprawa, duży format i czcionka, które wyróżniają książki na tle innych.
Prosty, ciepły język  wręcz przemawia do dzieci i pozwala na utożsamienie się z Rikusiem, przeżywaniem przygód głównego bohatera.  
Przykuwające uwagę pastelowe ilustracje, myślę że trafnie oddają fabułę, iż nie wygląd jest najważniejszy, a to co mamy wewnątrz siebie...


Książeczki możecie znaleźć na stronie wydawnictwa 'adamada'👍

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.