Księżniczki Disneya w pięknej odsłonie - nowości książkowe Egmont

środa, kwietnia 05, 2017

Wśród nowości wyd. Egmont znajdziemy cudowne pozycje.
Dwie z nich chcemy Wam dzisiaj zaprezentować w dość ciekawym połączeniu ---> przepiękna klasyka wraz z magiczną nowoczesnością. Obie opowiadają o księżniczkach, wszystkim dobrze znanym i lubianym. Obie są pięknie wydane. Obie warto mieć na swoich półkach ❤


Pierwsza z nich - wspomnienie dzieciństwa. 
Historia pięknej Małej Syrenki  żyjącej w morskich głębinach. Opowieść cudowna, niezwykle wzruszająca i doprowadzająca czytelnika do łez.


Nie będę szczegółowo opisywać  przygód Arielki, bo większość z pewnością je pamięta...ale zwrócę uwagę na tak ważny aspekt miłości, poświęcenia i wyrzeczeń dla drugiej osoby.
Warto przekazywać te wartości swoim pociechom, a najlepszym sposobem na to będzie cudowna lektura. 


'Mała Syrenka' z serii 'Złota księga bajek' to prawie 100-stronnicowa opowieść, która idealnie odwzorowuje bajkową ekranizację Disneya. 
Przepiękne, nasycone kolorami ilustracje przykuwają wzrok małego odbiorcy i sprawiają, że przenosi się on do magicznego podwodnego świata. Wraz z bohaterami przeżywa tą historię na nowo.


Format książki dosyć duży, ale dzięki temu przyjemniej się ją czyta, przegląda i podziwia. 
Zaletą jest twarda, ale przyjemna w dotyku okładka, która charakteryzuje właśnie serię 'Złota Księga'.


Jeśli szukacie prezentu dla swojej pociechy, chrześniaka to z czystym sumieniem polecamy uroczą 'Małą Syrenkę' ❤


Tytuł: 'Złota Księga Bajek
Mała Syrenka'    
Wydawnictwo: Egmont


Oprawa: twarda
Format: 211 x 292 mm
Liczba stron: 96
Rok wydania: 2017Druga pozycja bliższa współczesności, bowiem premiera filmowa tejże bajki odbyła się cztery lata temu. I mimo tych kilku lat nadal jest na topie. Mowa o 'Krainie Lodu', na podstawie której powstało wiele książek. Nie tak dawno pisałam o nowościach dla starszaków (możecie przeczytać tutaj)...pora na wersję dla młodszych pociech ---> 'Moje bajeczki o Annie i Elsie' 👍


Krótkie, pełne humoru, niezwykle wciągające opowiadania o głównych bohaterkach i ich przyjaciołach.
Każda z ośmiu przedstawionych historii wykracza poza fabułę filmu, co jest bardzo fajne bo dzieciaki mogą przeżywać nowe przygody bohaterów. 


Przezabawne opowiadania czyta się błyskawicznie, bowiem są to historyjki krótkie i ciekawe. Ukazują jednak ważne wartości, jak siła przyjaźni, miłości, poświęcenia, czy odwagi. 


Ponad 120 stron w przepięknej oprawie graficznej, nasyconej pięknymi kolorami - idealnie odzwierciedlające bohaterów filmu.


Lektura idealna do czytania przed snem, jak i w podróży - bo dzięki niewielkiemu formatowi i miękkiej okładce możemy zabrać ją ze sobą wszędzie. 

Tytuł: 'Moje bajeczki 
o Annie i Elsie' 

Wydawnictwo: Egmont


Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 166 x 166 mm
Rok wydania: 20171 komentarz:

  1. Jakie ładne książeczki. Dla mnie jako matki podobaja się wszystkie, ale dla mojej jedynaczki spodobałaby się książeczka z Anną i Elsa.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.