'Manufaktura szminek' - idealny prezent dla każdej młodej damy

sobota, września 08, 2018

Co roku o tej porze zmagam się z wyborem prezentu urodzinowego dla córci. Zazwyczaj stawiałam na gry i książki, których tak naprawdę w naszym domu jest cała masa. Dlatego też postanowiłam, iż tym razem będzie to zupełnie coś innego... coś, co sprawi radość każdej małej damie.
A Jula bez wątpienia nią jest...😜💋 
Z pomocą przyszedł nam  DANTE - Dystrybutor Zabawek, dzięki któremu Julcia wraz z najlepszymi kuzynkami mogła stworzyć swoją pierwszą w życiu szminkę i w dodatku 👉 w jej ulubionym kolorze...


'Manufaktura Szminek' od Lisciani z serii 'I'M A GENIUS' to prezent trafiony w 10-tkę!!! 👌

Gdy dość pokaźne pudełko trafiło w ręce jubilatki, od razu zostało rozpakowane.
W środku znaleźliśmy książeczkę, która jest zarówno instrukcją, jak i przewodnikiem po świecie makijażu, 3 niewielkie buteleczki z aromatami (czereśniowy, malinowy i waniliowy), 4 barwniki w płynie (niebieski, pomarańczowy, czerwony i biały), aż 5 tubek - sztyftów na szminki, baza pomadki w miseczce, szpatułka, miarka z podziałką, dodatkowa miseczka, pipeta oraz zestaw naklejek.


Na początku warto zapoznać się z przewodnikiem i szczegółową instrukcją zamieszczoną wewnątrz. Przeczytamy w nim cała historię szminek, od czasów starożytnych po dzisiaj oraz tajniki ich produkcji, czyli wszystkich potrzebnych składników.


Gdy dotrzemy do strony zatytułowanej 'Twoja pierwsza szminka'💄 możemy zacząć zabawę.
Krok 1. Za pomocą dołączonej miarki odmierzamy bazę i wsypujemy, a właściwie przekładamy do kubeczka.

 
Krok 2. Tutaj nieunikniona będzie pomoc osoby dorosłej, gdyż będziemy mieć do czynienia z gorącą wodą.
Według instrukcji wkładamy kubeczek do miseczki i wlewamy wodę -  jednak w praktyce ten krok się nie sprawdza, bowiem miarka nie pasuje do wytłoczek w miseczce i kubek się przewraca. Poradziliśmy sobie inaczej i zamiast miseczki, użyliśmy garnka - zdecydowanie lepiej!
Mieszamy bazę, aż do rozpuszczenia się, a następnie dodajemy barwnik w ulubionym kolorze i aromat.
Oczywiście, kolory możemy ze sobą mieszać i tworzyć własne, niepowtarzalne barwy... to samo tyczy się zapachów 😜

Krok 3. Po uzyskaniu przez młodą damę zadowalającego efektu, wlewamy przygotowaną mieszankę do sztyftu (w wybranym kolorze z pięciu dostępnych)...


Odczekujemy dosłownie 10 minut, by szminka zastygła.
Pod koniec czasu, możemy nadać jej kształt czubka za pomocą szpatułki, chociaż według mnie prosta szminka jest idealna dla młodszych dziewczynek.


Na koniec wybieramy już tylko odpowiednią naklejkę i numerek i umieszczamy na własnoręcznie zrobionej pomadce.


Te cudowne szminki przypominają mi uwielbiane w dzieciństwie pomadki ochronne... są delikatne, w całości bezpieczne i przepięknie pachną.
Świetne jest to, iż w zestawie mamy kilka sztyftów, dzięki czemu córcia mogła bawić się i eksperymentować wspólnie z kuzynkami. Każda dziewczynka zrobiła swoją pierwszą i na pewno nie ostatnią, wymarzoną szminkę💄.
Fajnie się oglądało je w akcji - gdy dyskutowały, dobierały kolory i zapachy... jednym słowem eksperymentowały!!!
A przy tym bawiły się wyśmienicie 😍


Widać było pełne skupienie i zaangażowanie każdej z nich... a satysfakcja z osiągniętego efektu wypisana były na ich twarzach 👉 niesamowita radość 😁
A i jeszcze jedno (zapomniałabym!) - w książeczce znajdziemy 'kartotekę szminek', mówiąc prościej są to dwie strony,na których możemy zapisać nazwę szminki, kolor, zapach, ilość użytych składników  i co najfajniejsze... odbić swoje pomalowane szminką usta 💋 
Gołym okiem widać efekty twórczej zabawy 😜


Widzicie, że zestaw od Lisciani 'Manufaktura szminek' jest na prawdę ciekawy i warty polecenia - szczególnie dziewczynkom powyżej 8-go roku życia👍 
 Jedyne do czego mogłabym się przyczepić (w malutkim stopniu) to wspomniana już miseczka, która za nic nie współgrała nam z kubkiem, a powinna.
I właściwie od siebie dołożyłabym zapasowe miarki (chociaż dwie), bowiem przy tworzeniu kilku szminek praktycznie w jednym czasie, jest mało realne. Baza szminki jest na tyle tłusta, że chcąc dokładnie umyć pojemnik musimy poświecić chwilkę, a dzieciaki z reguły są niecierpliwe.
Ale to tak od siebie -  jest to zdecydowanie do ogarnięcia!


Cały zestaw pozwala nam stworzyć kilka szminek, a po zużyciu jednej możemy zrobić kolejną w tym samym sztyfcie.
Jest to rewelacyjne rozwiązanie, a sam pomysł zrobienia własnej szminki przez dziewczynki jest fenomenalny!
Szkoda, że za moich czasów nie było takich bajerów... ale teraz, mając córkę mogę nadrobić straty dzieciństwa 😜
Czyż to nie jest wspaniałe???


'Manufaktura szminek' poleca się na prezent dla każdej młodej damy!!!🎁💄

Zestaw możecie nabyć tutajBrak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.