Zostań stylistką, czyli granie w ubieranie


Dzisiaj mamy coś dla wszystkich małych dam - ich starszych sióstr, koleżanek, a także mam 💕👧👩
W naszym domu to Jula jest pasjonatką mody... uwielbia stroić lalki i siebie, projektować ubrania, i tak na prawdę lubi wszystko, co jest związane z modą. 
Kto wie, może kiedyś zostanie sławną projektantką, czy stylistką???
Dlatego, gdy zobaczyłam wśród bogatej oferty wydawnictwa Foxgames grę pt.: 'Zostań stylistką' wiedziałam, że musi ona do nas trafić... to był strzał w dziesiątkę 🎯

Pudełko samo w sobie jest dość duże i kryje moc elementów o różnej wielkości 👉 rozkładaną planszę, 4 pionki i podstawki do nich, 4 plansze modelek, 12 kart stylu, 20 kart specjalnych, 50 żetonów monet, 8 żetonów gwiazdek oraz kostka i aż 54 żetony przeróżnych ubrań i fryzur (prawdziwy raj dla fanki mody).


Celem gry jest jak najszybsze skompletowanie dwóch stylizacji swoich modelek, zgodnie z wzorami znajdującymi się na kartach stylu👆. By tego dokonać musimy wybrać się do fryzjera, a także sklepików z butami, spodniami/spódnicami oraz bluzkami. 


Cała akcja rozgrywa się na planszy z polami zwykłymi i specjalnymi (rynek, przystanek autobusowy, przystanek metra i bankomat) oraz wspomnianymi butikami... Przemieszczamy się pionkami po alejkach, starając się zadysponować pieniędzmi - o wartości 10, otrzymanymi na początku gry. O naszym ruchu w dużej mierze decyduje los, w postaci rzutu kostką.

 

  Nie mamy jednak narzuconego kierunku chodzenia więc  dowolnie możemy poruszać się po planszy. Ważne, by szybko odwiedzić wspomniane wcześniej sklepy i zaopatrzyć się w odpowiednie stroje/fryzury. 
Urozmaiceniem gry są karty specjalne, pozwalające skorzystać na przykład z taksówki, metra, czy zapłacić za zakupy kartą podarunkową, a także żetony z gwiazdkami symbolizujące promocje i wyprzedaże - otrzymujemy je za każdą wyrzuconą na kostce jedynkę i dwójkę, ale tracimy je z powrotem, gdy wyrzucimy sześć oczek.


Co jeśli zabraknie nam pieniędzy??? 
Musimy, jak najszybciej skorzystać z bankomatu lub z karty podarunkowej, bądź karty 'wypłata'  👌


Grę wygrywa osoba, która pierwsza zdobędzie (wykupi) dwie pełne stylizacje. W nagrodę może ubrać swoja modelkę w przepiękną suknię z najnowszej kolekcji - marzenie każdej dziewczynki!Oprócz wariantu głównego mamy również trzy szybkie 'minigry', ale nic nie stoi na przeszkodzie by stroić modelki samemu, dowolnie je przebierać i po prostu świetnie się bawić w stylistkę modową 😉
A może ktoś z Was skusi się i zaprojektuje całkiem nowe ubrania dla modelek??? 
Podejmiecie wyzwanie? 👌'Zostań stylistką' to świetna propozycja rozwijająca logiczne myślenie, dedukcję i spostrzegawczość. Ale przede wszystkim uczy posługiwania się pieniądzem, przeliczaniem, wydawaniem reszty i nauką handlowych pojęć, takich jak promocja, wyprzedaż, karta podarunkowa, bankomat itp.
Do tego wyzwala kreatywność przy tworzeniu własnych stylizacji... to prawdziwa przygoda dla małych dam!Gra ma prawie same zalety... jedynie do czego mogłabym się przyczepić, to jakość wykonania żetonów ubrań i fryzur. Zdecydowanie są za cienkie i przy dłuższym graniu, niestety się wyginają (co może prowadzić do szybkiego zniszczenia żetonów). 
My znaleźliśmy na to sposób i wszystkie ubranka, fryzury zalaminowaliśmy, by gra posłużyła na wiele długich miesięcy 👍

Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Czas gry: 30-40 min 
Wydawnictwo: Foxgames  2 komentarze:

  1. Jako dziecko marzyłam o takim zawodzie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. To tak, jak moja córka <3 Kto wie, może kiedyś marzenie się spełni ;)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.