Królik Franek i jego najnowsze przygody


Królika Franka poznaliśmy dokładnie 3 miesiące temu i tak bardzo go polubiliśmy, że z utęsknieniem wyczekiwaliśmy nowości. 
I udało się!!! ✊ 
Wyd. Wilga wydała kolejne dwie historie tego przesympatycznego bohatera, który w pewnie sposób pomaga nam w rozmowie z dziećmi o emocjach przedszkolaka. 
Jak wiemy, jest to temat niełatwy, dlatego też każda dobrze napisana lektura będzie tutaj oddziaływała na korzyść nie tylko dziecka, ale i rodzica, nauczyciela oraz wszystkich osób pracujących, przebywających z przedszkolakami. A seria 'Królik Franek' do takich lektur właśnie należy 👍

  
Franek to mądry, grzeczny i zazwyczaj słuchający mamy króliczek. Jednak jak to życiu bywa, czasem zdarzają mu się drobne przewinienia, do których nie jest łatwo się przyznać przed samym sobą, a co dopiero przed bliskimi... wypisz, wymaluj - sytuacje z codzienności wzięte 👌
Dwie nowe propozycje z serii Królik Franek 👉 pozwalają poznać głębiej problem nieśmiałości oraz prawdomówności...Do sąsiedztwa Franka wprowadzają się nowi lokatorzy... rodzina niedźwiadków. Wśród niech jest jego rówieśnik - mały miś Mikuś, który będzie wspólnie z króliczkiem chodził do jego przedszkola. 
Franka znamy z tego, że jest bardzo otwarty na nowości, towarzyski i uwielbia dobrą zabawę. Nic wiec dziwnego, że za wszelka cenę próbuje zaprzyjaźnić się z kolegą.
I tu zaczyna się nie lada problem... bowiem niedźwiadek jest bardzo, ale to bardzo nieśmiały. Franek za nic w świecie nie potrafi tego zrozumieć i myśląc, że Mikuś jest nietowarzyski i po prostu niegrzeczny, szybko wyrabia o nim złe zdanie.
Czy Frakowi i Mikusiowi uda się w końcu zaprzyjaźnić i dojść do porozumienia, a jeśli tak - kto im w tym pomoże...dowiecie się z nowej historii 👌


  Książeczka porusza bardzo ważny temat nieśmiałości, która często towarzyszy dzieciom w pierwszym dniu szkoły, publicznych występach, nowych wyzwaniach itp. i przede wszytskim pokazuje jak sobie z nią radzić. 


Tym razem Franek nieźle nabroił...
Wszystko zaczęło się od zakazanej przez mamę gry w piłkę - w domu! Królik urządził sobie mecz w pokoju i niechcący strącił z okna doniczkę ze storczykiem. Co prawda, doniczka się nie stłukła, ale wysypała się z niej ziemia, a on po cichutku zamiótł ją pod dywan - jak gdyby nic się nie stało. Mało tego nie powiedział nic mamie, a winę zrzucił na ptaki.
Później było już tylko gorzej...zabrał telefon z plecaka siostry i poszedł z nim do przedszkola. Tłumaczył sobie, że odłoży go na miejsce po powrocie, jednak nie zdążył tego zrobić...dlaczego???
Nie zdążył też od razu przyznać się do winy i uparcie twierdził, że on żadnego telefonu nie widział. Postąpił niewłaściwie zaczynając od malutkiego kłamstewka, kończąc na dużo większym kłamstwie. W jaki sposób zakończy się cała historia i czy Franek będzie na tyle odważny, by przyznać się do błędów???


Obie książeczki poruszają bardzo ważne,z życia wzięte tematy... 
To co nam się bardzo podoba i jest niezwykle przydatne, to że na ostatnich stronach umieszczono pytania pomocnicze dotyczące danej problematyki. Sprawdzamy, czy dziecko wysłuchało lektury ze zrozumieniem, bądź samo ją przeczytało i co z tego wyniosło.
 Czcionka dosyć duża i bardzo czytelna, a całość dopełniają kolorowe ilustracje, które cieszą oko nie tylko najmłodszych czytelników/słuchaczy 👀


I jeszcze jedno, co z pewnością jest ogromną zaletą 👉 cena książeczek. Jeden egzemplarz kosztuje ok. 6 zł - całkiem przyjemna kwota, jak tak wartościową lekturę 👍 
A możecie je nabyć w empiku!

1 komentarz:

  1. Magdalena Urbańskalipca 04, 2018 8:18 PM

    Nam Królik Franek tak przypadł do gustu, że od tygodnia nic innego nie czytamy przed snem. Super lektura!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.