'Motylki' - koralikowe spinki diy


Wiosna to czas, który kojarzy się się ze słoneczną pogodą, cudnie kwitnącymi drzewami i kolorowymi owadami - motylami... dlatego postanowiłyśmy sobie z córcią, że wprowadzimy nieco wiosennych akcentów do ubioru, dekoracji fryzury itd.
Tak się składa, iż mamy w domu całkiem sporą ilość koralików Hama, którą można całkiem fajnie wykorzystać w tym temacie. My postawiłyśmy na kolorowe motylki... a co z tego wyszło 👉 zobaczcie sami 😜


Koralików mamy dużo, ale niestety nie mamy szablonów.
Oczywiście w internecie znajdziemy ich całe mnóstwo, ale żeby nie tracić czasu na szukanie możemy szybko naszkicować wzór na kartce w kratkę (tak zrobiłam to ja 😏)
Oczywiście powyższy wzór możecie przerysować lub szybciutko wydrukować i dowolnie modyfikować... łączyć ze sobą różne kolory.


W ten sposób powstają przepiękne motylki, które wystarczy tylko zaprasować.


Musimy pamiętać o ważnej rzeczy, a mianowicie położenie na koralikowym wzorze papieru, np. do pieczenia, by nie popsuć żelazka.
Pomoc rodzica wskazana!!!

 


Mamy gotowe motyle... teraz wystarczy przykleić je do spinek, wsuwek, czy frotek i powstaną cudowne ozdoby do włosów...


Zresztą zobaczcie sami, jak fajnie prezentują się na głowie 👀❤ 
Ps.Wasze córcie będą szczęśliwe, że mogły same zrobić takie ozdoby i będą niezmiernie dumne z ich noszenia...


Zabawę powtórzymy niebawem i stworzymy całą gamę cudownych ozdób - Jula ma już przygotowane kilka wzorów, między innymi kokardki i kucyki... będzie się działo 😜
Oczywiście gorąco zachęcamy i Was do wspólnego tworzenia - ogromna frajda gwarantowana!

Jak wiemy układanie koralików to genialna zabawa dla dzieci w każdym wieku 👌 To nie tylko świetne ćwiczenie małej motoryki, ale przede wszystkim rozwijanie kreatywności (dajcie koraliki dzieciom, a zobaczycie jakie cuda powstaną), spostrzegawczości i wytrwałości. 
Podczas dokładnego układania koralików obok siebie, Wasze pociechy staną się niezwykle skoncentrowane i z wielką dokładnością będą starały się realizować swoje pomysły.
Efekty koralikowej zabawy zobaczycie gołym okiem - na prawdę warto!

A Wy lubicie w ten sposób się bawić?
My bardzo...


2 komentarze:

  1. nie no - genialne jesteście;) my dzis robilismy koniki - pokaże Natalce juteo Wasze spinki ale bedzie chciała na 100 zrobic;0

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne spinki, a najfajniejsze jest to, że zrobione własnoręcznie.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.