Bajkowy Egmont - marcowe nowości cz.1


Dzisiaj przychodzimy do Was z fantastycznymi, niezwykle kolorowymi książkami, które są świetną alternatywną dla TV.
A wszystko to, za sprawą wyd.Egmont, który stanął na wysokości zadania i wydał dla naszych pociech dwie bajkowe serie  - bogato ilustrowane ze znanymi i ulubionymi bohaterami 👉 'Bajki 5 minut przed snem' oraz 'Nowa kolekcja BAJEK'Jak można wnioskować z tytułu serii, są to doskonałe pozycje do czytania przed zaśnięciem... 
Z doświadczenia jednak proponujemy zacząć czytanie nieco wcześniej, bo na' 5-ciu tytułowych minutach' z pewnością się nie skończy. Bajkowe historie wciągają tak bardzo, że w ciągu jednego wieczora zdążymy pochłonąć kilka z nich.


Cała seria liczy kilka książeczek ze znanymi z telewizji bajkami. My póki co, posiadamy trzy z nich - po jednej dla każdego smyka.
Zaczniemy od sympatycznej, uwielbianej przez dzieci bohaterki i jej leśnego przyjaciela 👉 'Maszy i niedźwiedzia'


Siedem arcyzabawnych opowiadań o ulubionych bohaterach każdego smyka. Ich po prostu nie da się nie lubić!
Ci, co znają Maszę (a zapewne wszyscy znają) wiedzą, do czego jest zdolna ta mała przewrotna dziewczynka i jakie lubi płatać figle swoim leśnym przyjaciołom. Każda jedna przygoda wprawia w doskonały humor i często doprowadza do łez (od śmichu oczywiście 😜).
Duża, wyraźna czcionka sprawia, że książka idealnie nadaje się dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem... a do tego bajeczne ilustracje są świetnym dopełnieniem całości!


Dla chłopców mamy nieco inne propozycje 👉 dla starszaków przygody 'Spider-mana', a dla młodszych 'Bob Budowniczy' i jego zgrany team.


Każdy mały mężczyzna znajdzie coś dla siebie. 
Pierwsza pozycja to aż 12 pełnych dynamicznych zwrotów akcji przygód Spidermana i innych znanych superbohaterów, jak chociażby Kapitana Ameryki czy Iron Mana.
Książkę zaczynamy od poznania głównego bohatera i jego pasjonującej historii o tym, w jaki sposób stał się człowiekiem pająkiem. 
Dalsze części to historie walki dobra ze złem i pełne wrażeń opowiadania, które na maksa pochłoną niejednego starszaka...


Młodszym chłopakom polecamy 10 przygód zgranej drużyny z Bobem Budowniczym na czele.


"Czy damy radę??? -Tak! Damy radę!"
Słynna bajka zrobiła furorę w niejednym domu i jestem przekonana, że historie czytane również Wam się spodobają.
Każda przygoda opisuje nie lada gratkę do wykonania, z którą muszą zmierzyć się bohaterowie... jedno jest pewne - emocji nie zabraknie, a ekipa Boba zmierzy się z nawet najtrudniejszym zadaniem, co szczegółowo przeczytacie i zobaczycie na niezwykle bajecznych ilustracjach.
I najważniejsze, każda historia pokazuje dzieciom, jak ważna jest współpraca w grupie i że dzięki niej oraz przyjaźni oczywiście - można osiągnąć wymarzony cel!
Seria jest nowością na rynku wydawniczym i przedstawia znane dzieciom bajki Disneya. 
Zostały one w przyjazny i barwny sposób przeniesione na kartki książek - zachęcając tym samym do czytania i słuchania najmłodsze dzieci, jak i te ciut starsze.
Szczerze Wam powiem, że przygody opisane w książkach dużo bardziej mnie zafascynowały niż filmy animowane, które niegdyś oglądałam. Myślę, że smykom również bardziej przypadły do gustu, bo zostały już przeczytane kilka razy - to zdecydowanie przemawia na ich korzyść 😜
Cała seria, póki co liczy cztery tytuły 👉 'Bing', 'Elena z Avaloru', 'Auta' oraz 'Star Wars', z których my posiadamy trzy ostatnie i to o nich króciutko Wam opowiemy 👍


'Elena z Avaloru' bardzo spodobała się mojej córci i chociaż sama bajka jest dla nas nowością, bardzo pozytywnie ją odebrałyśmy. Pięć historii i aż 128 stron z życia pięknej księżniczki, jej przyjaciół, poddanych i całego magicznego świata pełnego niezwykłych skrzydlatych zwierząt.
Ten kto oglądał bajkę w Tv, może zobaczyć jej odzwierciedlenie... cudowne ilustracje stricte wyjęte z animacji - prawdziwa bajka i uczta dla oczu naszych pociech.
 Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to zbyt mała wielkość czcionki, która dla dzieci może być znaczącym utrudnieniem. Jula jednak nie poddała się i przeczytała wszystkie przygody od A do Z ✊'Auta', czyli wszystkim dobrze znane przygody najsłynniejszego Zygzaka McQueena i jego kompana Złomka. Co tu dużo mówić - must have każdego małego maniaka samochodowego. U nas sprawdziła się idealnie!
Pięć mocnych, pełnych wartkich akcji przygód o szalonych wyścigach, nowatorskich pomysłach naszych bohaterów.
Cudowne ilustracje i niedługie teksty, co pozwala na szybkie przeczytanie opowiadania przed snem. Bardzo spodobało mi się pogrubienie niektórych słów, zwrotów, a nawet całych zdań, co pozwala na wspólne czytanie z młodszym dzieckiem, które przykładowo zaczyna naukę czytania. Na sam koniec książka idealna dla fanów 'Gwiezdnych Wojen' 👉 'Star Wars'.
Pięć rozdziałów podających informacje o najciekawszych bohaterów z odległej galaktyki. W przeciwieństwie do poprzednich pozycji, tą czyta się zdecydowanie inaczej... nie ma tu opisanych przygód, ani historii lecz mamy krótkie, szczegółowe wyjaśnienie terminów związanych z filmem.
Pozycja, która pozwala odkryć tajniki  niezwykłego świata Star Wars. 
Mnie osobiście tekst nie przypadł do gustu, ale starszy syn jest zachwycony... za to ilustracje - bajeczne, umieszczone na całych stronach i tutaj mogę w 100% wyrazić swój zachwyt 💕
Jestem przekonana, iż książka znajdzie swoich zwolenników, jak chociażby mój straszak 👌


 

Obie cudowne serie znajdziecie na stronie wydawnictwa Egmont 👉 gorąco POLECAMY!!!
1 komentarz:

  1. Mamy wszystkie przez Was pokazane, oprócz Boba budowniczego. Antoś uwielbia te książki, bo mają w sobie mnóstwo kolorowych ilustracji. Bardzo lubi, gdy mu opowiadam, co jest na każdej z nich :) Szczególnie Masza to jego faworyt. Kocha tę bajkę! :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.