PIRAMIDA ZABAW 'Owoce i Warzywa' - nowa odsłona kartonowych klocków


Jest taka zabawka, która rośnie wraz z dzieckiem. 
Zabawka nie byle jaka, bo dzięki niej dziecko w przyjazny sposób poznaje wiedzę, rozwija słownictwo, małą motrykę, rozbudza wyobraźnię, a przede wszystkim odkrywa radość z zabawy.
Mowa o 'Piramidzie Zabaw', którą mieliście okazję poznać kilka miesięcy temu. Wtedy to po raz pierwszy pokazaliśmy Wam ile możliwości dają kartonowe klocki ze zwierzętami (klik). 
Dzisiaj na podium wkracza najnowsza wersja piramidy, z którą Wasze pociechy poznają i pokochają 'Owoce i warzywa' 🍌🍒


Ta niezwykle kreatywna zabawka to 10 kartonowych klocków w różnych rozmiarach. Ustawiając kolejno jeden na drugim, zaczynając od największego, otrzymamy sporą wieżę - sięgającą aż 80 cm.

Ale to nie wszytko...na czterech ściankach każdej kostki widnieją piękne ilustracje owoców i warzyw wraz z ich nazwą w dwóch językach ---> polskim i angielskim.
Realne obrazki kuszą i zachęcają do jedzenia...dzięki nim, nawet te niechętnie lubiane warzywka staną się przepysznym smakołykiem 👅


Na górnej ściance zostały umieszczone jabłuszka w ilości od 1 do 10 służące przede wszystkim do nauki liczenia...również w dwóch językach.


Jedna ścianka w dziewięciu klockach została otwarta, co pomaga w ich przechowywaniu ---> każdy mniejszy klocek wkładamy do większego, a następnie całość do zamykanego pudełka.
Tym sposobem zabawka zajmuje malutko miejsca, a nawet  możemy ją zabrać w podróż - rewelacyjne rozwiązanie!


Niezwykła 'Piramida' oprócz budowaniu wieży dostarcza wielu możliwości zabawy dziecku. Wszystko zależy od jego wieku i kreatywności. Wiadomo, że mniejsze dziecko będzie głównie układać, przekładać, sortować klocki, oglądać obrazki, czyli jednym słowem oswajać się z zabawką. A to wszystko oczywiście wpływa na rozwój małej motoryki, tak ważnej w życiu dziecka. 
Nieco starsze dzieci mają ogrom możliwości zabawy - od nazywania owoców, warzyw, po porównywanie ich względem wielkości, koloru, miejsca występowania, a nawet smaku. Wskazywanie owoców, warzyw zaczynających się tą samą literą, mającą określoną ilość liter w nazwie, nauka słownictwa w języku angielskim to zdecydowanie walor edukacyjny.


Piramida może zachęcić do rozmowy z rodzicami, starszym rodzeństwem o zaletach jedzenia warzyw i owoców, a tym samym do polubienia przez dziecko danego produktu. 
Świetne jest to, że została zachowana proporcjonalność wielkości owoców i warzyw względem innych ---> możemy zauważyć, iż na największych klockach umieszczono dynię, kapustę, arbuza, czyli te najbardziej okazałe, a na najmniejszym klocku odpowiednio jagody, czy maliny. 


Zarówno smyki, jak i ja jesteśmy oczarowani 'Piramidą zabaw' i możemy tylko potwierdzić główne założenia produktu, który rośnie razem z dzieckiem i uczy przez zabawę.
Posiadamy już dwa kreatywne zestawy, czyli wspomniane na początku 'Zwierzęta' i dzisiejsze 'Owoce i warzywa', dające wspólnie ogrom możliwości.


Z czystym sumieniem polecamy Wam zabawkę, gdyż jest niezwykle trwała ('Zwierzęta' testowane systematycznie od siedmiu miesięcy) i daje multum korzyści dzieciom w każdym wieku 👍

'Piramida zabaw' rozwija słownictwo, małą motorykę, precyzyjność, cierpliwość, przestrzenne myślenie, kształtuje kreatywność, wzbogaca wyobraźnię i wiedzę o otaczającym nas świecie...
Tych zalet moglibyśmy wymienić znacznie więcej, ale nie będziemy pozbawiać Was odkrywania innych korzyści płynących z zabawy kolorowymi klockami.


Nie jest to zabawka interaktywna, a jednak dzieci ją kochają.
Dlatego też, mamy nadzieję że PIRAMIDA po raz kolejny pozytywnie zaskoczy Was kreatywnością, tak samo jak nas 👌

20 komentarzy:

 1. Na mojego Stacha to nie działa ;) Jasiek wsuwa owoce i warzywa, a brat bliźniak patrzy na to i mówi, że nie lubi. Pluszowe owoce i warzywa też nie działają :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Żyć nie umieraćgrudnia 29, 2017 7:50 PM

  Fajne te pudełka. Choć mój najmłodszy to na razie jest za mały, by je tylko ustawiał sobie, a starszaki już raczej za duzi. Wolą gry komputerowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Iza D- www.nietylkorozowo.plgrudnia 29, 2017 8:01 PM

  Świetne te pudełka :) Moje dzieciaki owoce pochłaniają, ale warzywa jedzą niechętnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo naturalne ilustracje :) Podobają mi się!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna forma i zabawy i nauki w jednym-zaciekawiły mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Anna Kozakiewiczgrudnia 30, 2017 7:14 PM

  świetna, Ignaś jako maluch miał podobną z meliss & doug

  OdpowiedzUsuń
 7. Piramida daje rzeczywiście dużo możliwości kreatywnych zabaw edukacyjnych. Jak dla mnie łapka w górę. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna. Planuję kupić synkowi na roczek.

  OdpowiedzUsuń
 9. A może jednak się uda ;) Trzymam kciuki (y)

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie oto chodzi, na początek dziecko bawi się, przekłada, ustawia pudełka, buduje wieże...a później wymyśla swoje własne zabawy, bardziej rozwinięte :P

  OdpowiedzUsuń
 11. Ważne, że chociaż owoce uwielbiają.... a warzywa z czasem na pewno polubią ;P

  OdpowiedzUsuń
 12. O tak! Ilustracje są bardzo realne...i za to ogromny plus dla pomysłodawczyni zabawki (y)

  OdpowiedzUsuń
 13. Są świetne - najmłodszy je uwielbia, a i starszaki chętnie się nimi bawią :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Super! Gwarantuję, że będzie o udany zakup (y)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne są te piramidy. Przede wszystkim po złożeniu zajmują niewiele miejsca co jest ogromnym plusem

  OdpowiedzUsuń
 16. Rewelacyjne rozwiązanie (y) pudełko wytrzymałe i można je zabrać ze sobą wszędzie :D
  Takie zabawki są zdecydowanie najlepsze!

  OdpowiedzUsuń
 17. Od dłuższego czasu mam ochotę na piramidę... Chyba w końcu się skuszę w nowym roku.

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna gra. Już widzę naszego smyka jak piszczy z radości gdy piramida spada i rozwala się po podłodze ☺ Pozdrawiam Kate

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.