IglooMania- rodzinna gra zręcznościowa

poniedziałek, listopada 13, 2017

Lubimy gry, które oprócz dobrej zabawy dostarczają nam mnóstwo emocji...a tych z pewnością nie może zabraknąć w nowej zręcznościowej grze 'IglooMania' 👍
Świetna zarówno dla przedszkolaków, starszaków, jak i całej rodzinki. Idealna na długie zimowe wieczory ---> przekonajcie się sami...Skład gry to: 2-częściowy stelaż konstrukcji igloo wraz z podstawą, aż 64 lodowych cegiełek, figurka Eskimosa oraz 4  lodochwytacze pingwinów.Zanim zaczniemy pierwszą rozgrywkę musimy poświecić chwilkę na przygotowania: dopasować odpowiedni numerek do cegiełki i przykleić go na bocznej ściance każdego bloczku. Czynność tą wykonujemy tylko jeden raz (na szczęście).Teraz już możemy przejść do sedna i zacząć partyjkę...

Przygotowujemy stelaż igloo, na którym cegiełka po cegiełce stawiamy zimowy domek Eskimosa.


 

Zaczynając od klocków z numerem 1, kończąc na szóstce i okrągłym elemencie z jego mieszkańcem - Eskimosem...Wybierając trudniejszy wariant- podnosimy do góry stelaż i wyciągamy  konstrukcje pomocniczą. Nie musicie się martwić, że coś się zawali bowiem całość jest bardzo stabilna.Naszym zadaniem jest wyciągnięcie lodowych cegiełek za pomocą kolorowego chwytacza tak, by Eskimos jak najdłużej pozostał na swoim miejscu.
Musimy być bardzo ostrożni, by zbyt szybko nie rozwalić zimowego domku.Każdy gracz w swojej kolejce wyciąga jedną cegiełkę... jeśli przy okazji inna spadnie na ziemię, wówczas ją również zabiera do siebie. Niestety na swoją niekorzyść.Gracz, który spowoduje upadek Eskimosa zabiera wszystkie porozrzucane bloczki, tym samym przegrywając rozgrywkę. Kto więc wygrywa???
Osoba, mająca mniejszą ilość lodowych cegiełek 👍

W przypadku remisu, który zdarza się dość często sumujemy punkty zapisane na zdobytych bloczkach i wybieramy osobę, która miała ich więcej.

W wariancie prostszym, przeznaczonym głownie dla młodszych dzieci budujemy igloo na stelażu, jednak nie wyciągamy konstrukcji ze środka.  Sama gra zasadami przypomina nieco znane klocki Jenga lub 'Spadające małpki'. 
Nasza wygrana często zależy od szczęścia, jednak nie przeszkadza nam to w świetnej zabawie.Oczywiście w 'IglooMani' możemy wymyślać własne warianty gry i  dowolnie modyfikować zasady punktacji. 
Podczas rozgrywki na pewno nie zabraknie emocji --->  ogromne napięcie, skupienie, innym razem salwy śmiechu i euforia. 
A to wszystko za sprawą jednej, niepowtarzalnej gry 'IglooMania', która poleca się jako wspaniały prezent na Mikołaja.A znajdziecie ją w sklepie...

13 komentarzy:

 1. Świetna gra, pierwszy raz się z nią spotykam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to nowość na rynku i szczerze jest świetna (y)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Świetna dla całej rodzinki - im więcej tym lepiej ;)

   Usuń
 3. Ooo jaka czadowa gra��zręcznościowa to co lubimy Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, tak jak my ;) Uwielbiamy w nią grać wieczorami :D

   Usuń
 4. Świetna gra! Na pewno spodoba się mojemu pięciolatkowi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie! Myślę, że i tobie przypadnie do gustu ;)

   Usuń
 5. Fajna ta gra! Nie słyszałam o niej wcześniej. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to nowość na rynku, dlatego mało kto o niej słyszał ;) mamy nadzieje, że to się zmieni - bo jest świetna (y)

   Usuń
 6. Uwielbiamy gry :)
  Chętnie się jej przyjrzę. Mikołajki tuż tuż :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł na grę, jestem przekonana, że domownicy chętnie w nią będą grać. :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.