Książkowe propozycje dla chłopaków

wtorek, października 24, 2017

Wydawnictwo Egmont co rusz zaskakuje swoimi nowościami. Tak było i tym razem, gdy rozpakowaliśmy paczkę z nowymi pozycjami na rynku - oczy syna skierowały się na trzy odjazdowe książki. 
To właśnie o nich Wam dzisiaj  opowiemy...

W dzieciństwie niejednokrotnie oglądając pokazy iluzjonistów, które zachwycały widzów i wprawiały w osłupienie, zadałam sobie pytanie, jak to możliwe że zwykły człowiek potrafi robić takie cuda. Teraz już wiem, że potrzeba dużo silnej woli, lata ciężkiej pracy i praktyki, która czyni mistrza.  

Teraz będąc mamą również często oglądam pokazy magi, ale tym razem iluzjonistami są własne pociechy. Dlatego, gdy zobaczyłam książkę 'Megasztuczki dla małych magików' wiedziałam, że musi być nasza.


Niebanalna książka, która zainteresuje Twoje dziecko. Znajdziecie w niej aż 25 trików o różnym stopniu trudności. 
Jedne proste, inne nieco mniej - ale każdy z nich zawiera szczegółowy opis i instrukcję wykonania sztuczki krok po kroku. 


Wyobraźcie sobie...jesteście na rodzinnej imprezie - w pewnym momencie na środek wychodzi Wasze dziecko i pokazuje wspaniałe sztuczki - niewidzialne węzły, znikającą filiżankę, czy wędrujący sok - które wprawią wszystkich w osłupienie. Wielkie brawa, okrzyki dla małego magika...
Dziecko pęka z dumy, Wy także - a wszystko to dzięki jednej książeczce 👍


Oczywiście nie wszystkie sztuczki załapiecie od razu, potrzeba wielkiej motywacji i wielu ćwiczeń - do sukcesu.
Aby ułatwić go naszym pociechom, autor skierował wiele ważnych, interesujących słów do samych magików, jak i rodziców.


Kilka rad na temat pewności siebie, opanowania tremy i samych wystąpień publicznych. Ważne informacje, jak należy czytać książkę, by występ był udany. I na dobry początek wielkiego sukcesu - magiczna przysięga.


Jeśli dostosujecie się do wszystkich rad, umiejętnie przeczytacie wszystkie wskazówki i krok po kroku odzwierciedlicie sztuczkę - sukces gwarantowany.


Druga pozycja zainteresuje zmotoryzowanych wielbicieli samochodów.
'Ale auta!Odjazdowe historie samochodowe' to pięknie wydana encyklopedia dla dzieci.


Pełna cudownych ilustracji, wspaniałych opowiadań na temat początków motoryzacji. Dowiecie się, jak i kiedy powstał pojazd na parę poruszający się bardzo wolno...gdzie odbyły się pierwsze wielkie zawody oraz jak wyglądały znaki drogowe...


Autor duży nacisk kładzie na przygody, które przeżyli twórcy samochodów - często zabawne, innym razem groźne i niebezpieczne.


Czy wiecie, że dla osób jeżdżących automobilami produkowano specjalne ubrania? i że niektóre auta miały ciekawe nazwy potoczne, jak chrząszcz, brzydkie kaczątko, czy parasolka na czterech kółkach?
My też nie wiedzieliśmy, ale teraz jesteśmy prawdziwymi znawcami czterech kółek - oczywiście tylko w teorii 😜


Nie chcę zdradzać Wam wszystkich szczegółów i faktów z odjazdowej książki, dlatego zachęcam Was do jej nabycia.
Czy warto?
Pewnie, ze tak!


Na koniec propozycja idealna dla fanów gry Minecraft, a wiem że jest ich sporo ---> 'Minecraft. Podręcznik czerwonego kamienia'.


Szczerze - dla mnie to czarna magia, ale znam osoby które wprost za nią przepadają. Myślę, że prezentowany podręcznik będzie dla nich  wspaniałym prezentem, a dzięki niemu powstaną prawdziwe dzieła.
Całość została podzielona na trzy części.
Na początku autorzy zaznajamiają nas z pojęciem czerwonego kamienia -czym jest, gdzie występuje i w jaki sposób można go wykorzystać w prostych konstrukcjach.


Następnie poznajemy sposoby zasilania obwodu, co może znacznie uatrakcyjnić wygląd budowli. 
Po części teoretycznej na temat tworzenia, sterowania i kontrolowania działania obwodów przechodzimy do części praktyczne, która pomoże Wam stworzyć pierwsze proste obwody.


Każda strona oprócz ścisłych wskazówek, zawiera dodatkowe rady oraz ilustracje przedstawiające klocki, jakie musimy użyć do zbudowania poszczególnego obiektu.
I czas na część trzecią, która poprowadzi Was przez instrukcje tworzenie dużych, niesamowitych konstrukcji.


Wielbiciele Minecrafta będą oczarowani możliwościami jakie daje nam 'Podręcznik czerwonego kamienia'


"Stań się mistrzem technologii i buduj niesamowite urządzenia..."


Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.