Kreatywna zabawa z EDUi - zobacz jakie to proste!

poniedziałek, października 30, 2017

Kreatywnych zabawek - nigdy dość...
Dlatego dzisiaj chcemy Was pokazać coś, co zajmie Wasze najmłodsze pociechy przez dłuższy czas, a Wy będziecie mogli spokojnie wypić kawę, zrobić obiad i jeszcze kilka innych rzeczy - serio!
Kreatywne zestawy dla młodszych przedszkolaków to prawdziwy hit - zobaczcie sami...


EDUi---> co to takiego???
 To elektroniczny czytnik kart edukacyjnych, który poniekąd przypomina telefon, czy dyktafon wraz z całym zestawem kolorowych kart.


Czytnik, czy jak kto woli kolorowe walkie-talkie posiada przycisk włączania i dwóch poziomów głośności po boku,skaner, okrągły głośnik z przodu oraz 3 specjalne guziki w kształcie trójkąta, kwadratu i koła.


To właśnie te guziczki  odpowiadają za całą zabawę i przyciśnięcie któregoś z nich uruchamia konkretną funkcję, ale o tym za chwilę.
Główną atrakcją dla dzieci (na początku) jest wkładanie do skanera kolorowych kart, w zależności od tematyki zestawu...
My posiadamy aż 3 fantastyczne zestawy: 'Przedszkole', 'Zwierzęta' oraz 'Alfabet'


Jak widzicie, każdy zestaw to inny kolor czytnika i kart.
Same karty przypominają tradycyjne karcianki dla dzieci - kolorowy obrazek z podpisem oraz nazwa kategorii, ale z drugiej strony czyli w rewersie znajdziemy unikatowy kod złożony z samych jedynek i zer. 


To właśnie ten kod będzie odczytywał nam skaner, dzięki któremu w czytniku odezwie się przyjemny dla ucha głos lektora opowiadającego o konkretnym przedmiocie, zwierzęciu, osobie czy zjawisku.


Karty należy wsuwać do czytnika powoli, płynnym ruchem - z czym na początku możemy mieć kłopot, szczególnie młodsze pociechy. Każdy błąd będzie sygnalizowany specjalnym dźwiękiem...
Jeśli włożymy kartę prawidłowo usłyszymy nazwę przedmiotu widniejącego na karcie i tutaj zaczyna się nasze pole do popisu, czyli przyciskanie konkretnego guziczka.
Gdy chcemy, by lektor opowiedział nam nieco o przedmiocie, czyli podstawowe informacje przyciskamy trójkątny guziczek z wykrzyknikiem


Gdy chcemy posłuchać wesołej historyjki lub wierszyka włączamy kwadratowy guzik z książką.


A jeśli chcemy się pobawić i odegrać scenkę, wysłuchać zagadki czy potańczyć wówczas przyciskamy okrągły guzik z nutką...


Ostatnia zabawa zdecydowanie najlepsza - usłyszycie tu często wspaniałe melodie, piosenki, które wprawią w ruch nie tylko przedszkolaka. 
Odgrywanie konkretnych scenek, czynności, pokazywanie osób, zwierząt, a nawet wydawanie odgłosów przeróżnych pojazdów wprawi waszą pociechę w nieziemski nastrój 😜
Mało tego - dziecko powtarza słowa, uczy się wierszyków i odpowiada na zadane pytania i zagadki, a starszak utrwala pisownię wyrazów - nauka przez zabawę, a to lubimy najbardziej!


Codzienna aktywność ruchowa zaliczona, spontaniczne ćwiczenia koncentracji i zabawy manualne, jak my to lubimy...


Ale to nie wszystko ---> EDUi śmiało możecie zabrać w podróż, gdyż czytnik działa także  bez użycia kart. W tym przypadku wystarczy wcisnąć pierwszy od góry guzik i po kolei słuchać wszystkich edukacyjnych historyjek wgranych w  pamięć urządzenia.
Podróż autem od teraz to prawdziwa rozkosz dla malucha i dla nas...


Same karty możemy zaś użyć do zabawy w kalambury, pamięć, czy odgadywanie przeciwieństw.

Jak widzicie, tematyka jest różnorodna od poznania wszystkich liter w 'Alfabecie', po ciekawostki ze świata 'Zwierząt', ich zachowanie, cechy charakterystyczne, odgłosy, po opisy pór roku, instrumentów muzycznych, przedmiotów, kolorów, kształtów i pojazdów w zestawie 'Przedszkole'.


W każdym zestawie mamy elektroniczny czytnik, sporą ilość kart (28-40-44), instrukcję oraz składane pudełko na karty.


EDUi zabierze Was do realnego świata zwierząt, gdzie usłyszycie prawdziwe odgłosy dżungli, czy lasu oraz zwierząt żyjących w rożnych środowiskach - niektóre zapierają dech w piersi i są przeraźliwie naturalne.
Dzięki temu podczas zabawy towarzyszy dzieciom mnóstwo niezapomnianych emocji. 

Gorąco polecamy EDUi każdemu przedszkolakowi!
Gwarantujemy wyśmienitą zabawę, sporą dawkę edukacji i mnóstwo aktywności ruchowej przy zwariowanych piosenkach i nie tylko...


4 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.