'Zabawa z matematyką' cz.3 i 4 - by nauka stała się przygodą


Tak, jak obiecaliśmy mamy dla Was dwie kolejne części wspaniałej serii 'Zabawa z matematyką'...


Książeczki przeznaczone dla 7 i 8 - latków, czyli dzieci które na dobre zaczęły przygodę ze szkołą.
Zadania są kontynuacją poprzednich dwóch części i oczywiście poziom trudności wzrasta, jednak dzieje się to stopniowo - co pozwala na utrwalenie wszystkich dotychczas poznanych wiadomości.


Istotna rzecz, którą tak bardzo lubią Smyki jest nagradzanie aktywności dziecka poprzez naklejki. 
O ile w dwóch poprzednich książkach mieliśmy gwiazdki i słoneczka za samodzielne wykonanie zadania, to tutaj zdobywamy kawałek puzzla za każdą wykonaną stronę. 


Puzzle przyklejamy na końcu książeczki, tworząc pewną układankę.  


Niewątpliwie taka mała nagroda po każdej wykonanej stronie jest ogromną motywacją do dalszej pracy 👍


Jak wspomnieliśmy zadania są stopniowane, od działań (dodawanie i odejmowanie) w zakresie 100 przechodzimy do tabliczki mnożenia.


Małymi krokami przemierzamy zadania, które rozwijają umiejętności praktyczne, tak ważne w codziennym życiu: mierzenie temperatury, odczytywanie zegara, obliczenia pieniężne i kalendarzowe. 


Dużą rolę odgrywają zadania tekstowe, a wiem, że dla niektórych dzieci jest to nie lada gratka...dlatego fajnie, że uczniowie mogą poćwiczyć i utrwalić czytanie ze zrozumieniem - bo bez tego ani rusz! 


Na przedostatnich stronach czeka na smyków test sprawdzający zdobytą wiedzę - z reguły dzieciaki bardzo je lubią - krótkie, różnorodne zadania, które oceniamy wspólnie z dziećmi.


Bardzo lubimy serię 'Zabawa z matematyką' nie tylko ze względu na naklejki, chociaż to one głównie angażują pociechy do wykonywania zadań. 


Podoba nam się różnorodność treści i dostosowanie do odpowiedniego wieku dziecka ćwiczeńń, które mają na celu zainteresować matematyką każdego smyka 👀    

Książeczki w atrakcyjnych cenach znajdziecie tutaj
1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.