'Pajęczyca' - uwolnij owady z sieci i nie daj się złapać!

czwartek, kwietnia 20, 2017

Gry zręcznościowe przez ostatnie tygodnie coraz częściej umilają nam popołudnia. 
Jesteśmy nimi oczarowani... a to wszystko za sprawą wyd. Granna, które w swej bogatej ofercie posiada wiele fantastycznych pozycji. 
Dwie z nich pokazaliśmy Wam w ostatnich postach - pora na faworytkę Smyków ---> iście kolorową, wesołą i bardzo sympatyczną 'Pajęczycę' 😜

'Pajęczyca' to gra skierowana dla dzieci od lat 4, ale z czystym sumieniem polecamy ją wszystkim członkom rodziny. Cały mechanizm mieści się w sporym pudełku ---> idealnie się tam wpasowuje wraz z pozostałymi elementami, takimi jak: 20 malutkich, plastikowych owadów na kolorowych patyczkach, szczypce,  tarcza ze wskazówką oraz instrukcja.
Dodatkowo potrzebujemy dwie baterie paluszki, które nie zostały dołączone do zestawu - jednak nie jest to większym problemem.


Zasady są tak proste, że Wasze pociechy poradzą sobie same z całą rozgrywką.


Na początku umieszczamy wszystkie owady w otworach...włączamy mechanizm, tym samym nasza fioletowa bohaterka budzi się ze snu i obraca wkoło...


Łapiemy za chwytak, kręcimy kołem i w zależności od ilości którą wskaże strzałka, tyle też owadów uwalniamy z pajęczej sieci.


Musimy to robić szybko i dość sprytnie, bo jeśli zbudzimy pajęczycę zacznie ona intensywnie podskakiwać i niestety owad będzie musiał wrócić na swoje miejsce.Jeśli uda nam się złapać chwytakiem owady bez żadnej wpadki - zatrzymujemy je i walczymy o wygraną.


Możemy grać w wariant podstawowy, w którym gracze zbierają odpowiednio 7 lub 5 owadów (w zależności od ilości graczy)...lub też zbierać owady należące do tej samej rodziny, charakteryzujące się takim samym kolorem patyczka - i tu wystarczy zebrać 4 takie owady 🐝🐝🐝🐝


Wygrywa oczywiście ta osoba, która zrobi to jako pierwsza.

Na widok podskakującej pajęczycy buzia sama się uśmiecha i nie mam mowy o powadze, dlatego też gra tak bardzo przypadła Smykom do gustu. 
Krótki czas rozgrywki, proste zasady to ogromne zalety gry, dzięki którym dziecko tak chętnie po nią sięga.


Mamy sporą dawkę dobrego humoru, pozytywnych emocji oraz świetne ćwiczenie manualne ręki 👌
Jak dla nas to idealny sposób na świetną rodzinną zabawę i miłe spędzenie czasu ❤
 'Pajęczyca'        
Wiek graczy: 4-99 lat 
Liczba graczy: 2-4 os.
Czas gry: do 15 min.
Polecamy grę w 100% - a możecie ją nabyć tutaj
Dziękujemy wyd. Granna za sporą dawkę dobrego humoru w postaci świetnej gry ❤

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.