'Lisek Chytrusek' - strzeż swojej kury ;)

środa, kwietnia 19, 2017

Pewien sprytny lisek skrada się po kryjomu do naszego kurnika, by wykraść z grządek jajka. Musimy temu zapobiec i skierować go na kurnik przeciwnika --->  jednak bez celnego oka i zwinnej ręki nie uda nam się tego dokonać. 


Chcesz poćwiczyć z nami celność i spryt - zapraszamy na (niejedną) partyjkę gry zręcznościowej 'Lisek Chytrusek' od Granna 🐾


Na pierwszy rzut oka gra wygląda dość atrakcyjnie...mamy sporych rozmiarów pudełko - które w rzeczywistości mogłoby być połowę mniejsze - wraz z zawartością.


Znajdziemy tutaj: cztery dość mocne plastikowe elementy płotu do złożenia, dwie beczki z gniazdem, mechanizm z tarczą napędzający lisa, tekturowe postacie liska oraz dwóch sympatycznych kur oraz osiem połówek jajek z metalową kulką od spodu.


Do gry będą potrzebne dwie baterie - małe paluszki, bez których mechanizm lisa nie ruszy...a które niestety nie są dołączone do gry. Musimy je nabyć sami.

Z przedstawionych elementów budujemy płot - trasę, którą lis będzie pokonywał między kurnikami. 
Pod spód wkładamy mechanizm z tarczą, a po bokach umieszczamy beczki. 


W beczkach na specjalnych patykach będą siedzieć nasze kury, które po bliskim spotkaniu z lisem wyskoczą do góry tracąc swoje jajko.
Wszystkie elementy dosyć łatwo się ze sobą łączą i nawet dzieci mogą je przygotować do rozgrywki.

Gdy mamy już przygotowaną bazę musimy znaleźć odpowiednie miejsce do gry. Polecamy tutaj podłogę lub większy stół... my na początku wybraliśmy tą drugą opcję w nieco mniejszym formacie, jednak jajka spadały na dół i gra toczyła się wolniej.


W rozgrywce bierze udział dwie osoby lub dwie drużyny, które dostają po cztery połówki jajek. Tymi jajkami muszą celować w sam środek tarczy, by skierować lisa do kurnika przeciwnika. 

  
Gdy lis dotrze do jednej z kur - wyskoczy ona z beczki, niczym z katapulty i gracz, do którego należy kura przegrywa jeden punkt. 


Zaznacza go na ruchomej tarczy beczki - przekręcając o jedno jajko mniej. Początkowo mamy 5 punktów, a gdy tarcza wskaże zero przegrywamy całą grę.


Wyobraźcie sobie teraz szaloną rozgrywkę pełną śmiechu, pisku i radości... toczące się pomiędzy graczami połówki jajek, niczym gra w 'dwa ognie'. 
Jajka wędrują od gracza do gracza, a sprytny lisek przemieszcza się pomiędzy dwoma kurnikami... i nastaje ten moment, gdy jedna z kur wyskakuje do góry - wstrzymujemy oddech i bęc ---> tracimy punkt, ale w kolejnej partyjce odgrywamy się na przeciwniku.
Są emocje, mnóstwo pozytywnej zabawy, salwy śmiechu i wspólnie spędzony czas...czego chcieć więcej???
W sumie niczego, ale przy okazji ćwiczymy celność, spostrzegawczość, a także liczenie...bo przecież musimy odejmować punkty, przeliczać jajka itp. 

Gra przeznaczona dla przedszkolaków, chociaż tak naprawdę polecamy ją wszystkim - nawet dorosłym. 
Fajnie jest przenieść się w czasie, wrócić do dzieciństwa, beztroskich chwil i spędzić miło czas ze swoją pociechą.

Jeśli szukacie prezentu dla dziecka, to gra ta będzie 'strzałem w dziesiątkę' 👍
'Lisek Chytrusek'
Wiek graczy: 4+
Liczba graczy: 2/4 os.
Czas gry: 10 min


Dziękujemy Granna za przekazaną grę ❤ którą możecie nabyć tutaj
Wpis bierze udział w projekcie Grajmy!

5 komentarzy:

 1. Fajna alternatywa do wszelkich planszowek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś innego na pewno...i myślę, że będzie u nas królować dość długo ;)
   chociaż mamy jeszcze jedną do pokazania na dniach - równie wspaniałą zręcznościówkę :P Może Wam się także spodobać (y)

   Usuń
 2. Za dwa, trzy lata gra będzie nasza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nie będziecie musieli aż tyle czekać ;)

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.