Bystre oczko i sylabowe tabelki cd.


Nasze sylabowe tabelki tak bardzo wam się spodobały, że postanowiliśmy je kontynuować. Wprowadziliśmy do wyrazów sylaby złożone z 3 głosek i będą one zaczynać lub kończyć dany wyraz. Dodatkowo pobawimy się również w bystre oczko, które bardzo spodobało się Smykom i mamy nadzieję, że Wam także się spodoba.


Nie będziemy się zbytnio rozpisywać, a przejdziemy do sedna.

Na początek sylabowe tabelki.


Mamy obrazek, do którego należy dopasować odpowiednie sylaby oraz podpis.


Wyrazy zaczynające się sylabą otwartą bądź zamkniętą, a kończące sylabą złożoną z trzech głosek...


i na odwrót 👍


Bystre oczko 👀 


- to plansza złożona z różnych obrazków.
Dodatkowo mamy 4 koła podzielone na sześć różnych sylab. 

W zabawie nr 1 kręcimy kołem i szukamy dwóch obrazków zaczynających się na daną sylabę - zaznaczamy je np. guzikami.


Zabawa nr 2


Tutaj mamy pakiet wyrazów - nazw wszystkich obrazków.
Odwracamy je napisem do dołu i losujemy po kolei karteczki. 


Dziecko odczytuje wyraz i szuka danego obrazka.
W ten sposób doskonali czytanie oraz rozumienie przeczytanego tekstu 👍 


Kilka króciutkich, ale dość ciekawych zabaw sprawi, że Wasze dziecko złapie bakcyla do czytania coraz trudniejszych wyrazów, a nawet zdań.
My jesteśmy już na etapie czytania pierwszych książek, ale swoją przygodę zaczęliśmy gdy Jula miała niecałe cztery lata. 
Zachęcamy do wspólnej zabawy, bo dzięki niej Wasze dziecko będzie miała z górki, gdy rozpocznie etap nauki szkolnej - a to bardzo wiele.

Najlepszym przykładem tego, że zabawa z czytaniem nie idzie na marne są Olusia (Kreatywnie w domu) i Alusia (Kusiątka), które mając niecałe cztery lata tak śmigają, że trudne zdania to dla nich bułka z masłem...nie wierzycie??? Przekonajcie się sami...
ZAPRASZAMY!!!

Jeśli chcecie uzyskać dzisiejsze pomoce, wystarczy że klikniecie w jej nazwę poniżej - liczymy, że zostawicie po sobie malutki ślad w postaci komentarza - i dacie nam tym samym mocnego kopniaka 😜12 komentarzy:

 1. Za mną dość męczący dzień, ale z przyjemnością zajrzałam do Was, wszak dziś poniedziałek, a to oznacza masę ciekawych inspiracji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne pomysły;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy za to co jest i prosimy o jeszcze:)

  OdpowiedzUsuń
 4. wspaniałe materiały :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A mi skończył się tusz w drukarce �� bystre oczko jest genialne! Świetnie pokazujecie jak taką nauką można się bawić, i nie chodzi tu tylko o zabawę dla dziecka, jak bawić się w czytanie skutecznie i atrakcyjnie. I widzę, że choć zaczęliśmy dużo wcześniej, to już nas przegoniliście�� Korzystam więc chętnie z Waszego doświadczenia. Jesteście świetne! I uczennice i nauczycielki! Jak rozumiem najłatwiejszy etap za nami. Podrzucajcie proszę nadal pomysły jak pomagać dziecku zaprzyjaźnić sięz tymi trudniejszymi sylabkami☺ Bo moje nie wystarczają...

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne materiały do pracy z dziećmi:) dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejne inspirujące pomysły :D pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne! Moje dzieciaki będą zadowolone :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Święta zapowiadają się deszczowe, więc będziemy ćwiczyć sylaby. Na razie z czytaniem średnio, więc każda pomoc się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla mnie super pomysł coś nowego przejrzystego. Nieskromnie pytam czy mogłabym prosić o pomoc do wykorzystania tylko i wyłącznie z osobistym dzieckiem.Z góry dziękuję. monza4@op.pl

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.