'O Cię Florek!' - książka z wyobraźnią dla Twojej pociechy

czwartek, sierpnia 18, 2016
Drodzy rodzice mam dla Was dzisiaj wspaniałą, niezwykle kreatywną książkę - 'must have' każdego dziecka. 
Doskonale wiemy, że dzieci najlepiej uczą się podczas zabawy...szybciej i chętniej przyswajają wiedzę, co później warunkuje sukcesy w szkole. Dlatego jeśli chcesz zainwestować w rozwój swojego dziecka od najmłodszych lat - koniecznie zaopatrz się w książkę aktywizującą Waszą pociechę.
Książka, która na całego skradła serce córki, ale również moje to:
"O Cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt"

Profesor Florek - niezwykle zabawny gość - oprowadza dzieci po królestwie zwierząt.
Wprowadza je w świat ośmiu krain, w których będą mieli okazję poznać nowe gatunki zwierząt, dowiedzieć się mnóstwo ciekawostek o nich, ale najważniejsze rozruszać szare komórki i pobudzić wyobraźnię do działania ;)

W książce tej to Wasze pociechy stają się twórcami i niejako współautorami książki.Znajdziemy tutaj bogatą różnorodność  zadań. Nie są one ani troszeczkę nudne...wręcz przeciwnie - są ciekawe, niezwykle kreatywne i mocno aktywizujące do działania.
Oczywiście znajdziemy zwykłe kolorowanki, zadania polegające na łączeniu kropek, dokańczaniu obrazków czy szukaniu różnic i podobieństw. 

Jednak to, co najbardziej podoba się smykom to zadania, w których mamy wykleić coś plasteliną, bibułą, papierem, włóczką, a nawet piórami...pomalować farbami zarówno pędzlem, jak i palcami. 
Tak! Dobrze przeczytaliście farby wchodzą w grę...a to dzięki kartkom o grubej fakturze. Mamy możliwość eksperymentowania przeróżnymi technikami plastycznymi - coś czego nie znajdziecie, w zwykłej kolorowance.


Same ilustracje zwierząt i nie tylko są bardzo kolorowe, realistyczne i przyjemne dla oka. Każde zwierzę posiada też sympatyczne imię i poznawanie ich daje mnóstwo emocji..oczywiscie tych pozytywnych.

Wykonując poszczególne zadania Wasza pociecha pobudza nie tylko wyobraźnię...ćwiczy również spostrzegawczość, małą motorykę  i koncentrację. 
Bogata różnorodność zadań nie pozwoli dzieciom na nudę. A sama książka wystarczy na długi czas - to aż 240 stron rewelacyjnej zabawy :D


Smyki są oczarowane książką i non stop po nią sięgają. Powiem Wam szczerze, że chociaż na chwilę chciałabym stać się dzieckiem. Ach jaka szkoda, że w moich czasach nie było tak ciekawych 'kolorowanek', które na maksa wciągają do zabawy. 

Za trzymany egzemplarz 'O Cię Florek!' i dawkę niesamowitej zabawy dziękujemy
http://troy.net.pl/pl/

2 komentarze:

  1. Mam tą pozycję na liście książek na tzw. zaś. Fajnie, że nie ogranicza się jedynie do kolorowania, ale zachęca do kreatywności.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My ją uwielbiamy...jest jedyna w swoim rodzaju i myślę, że szybko się nie znudzi :D Zadania są na tyle zróżnicowane, że codziennie można robić coś innego ;)

      Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.