Szyszkowy upominek na Dzień Nauczyciela ;)

środa, października 14, 2015
Dzisiaj Dzień Nauczyciela... z tej okazji prawie wszyscy nauczyciele mają wolne - prawie, bo zazwyczaj Panie Przedszkolanki muszą w ten wyjątkowy dla nich dzień pracować. W naszej miejscowości również wychowawczynie kl."O" świętują w pracy, dlatego też postanowiliśmy przygotować dla nich mały upominek. 
Nie będziemy wręczać czekoladek, kwiatów gdyż to wszystko dostaną Panie od całej grupy - będzie to jednak coś wyjątkowego... od serca, bo zrobione własnoręcznie z niewielką pomocą mamy ;)

 
Kilka pomysłów przemknęło nam przez głowę, jednak postawiliśmy na szyszki
- bo sporo mamy ich w domu. 

 
Naszą pracę zaczęliśmy od pomalowania szyszek farbami plakatowymi i posypania ich brokatem, co by ładniej wyglądały. 
Początkowo mieliśmy robić z nich bukiet, ale wkład Smyków byłby niewielki.  Więc w ruch poszedł papierowy talerzyk - pomalowany przez dzieciaki na wybrany kolor. 

 
Kolejna czynność wymaga pomocy osoby dorosłej - przyklejamy kwiatowe szyszki do talerzyka. Jednak nie wyręczamy w tym dzieci...Smyki osobiście pokazywały mi, w którym miejscu chcą przykleić wybraną szyszkę i na wyciśnięty przeze mnie klej mocowały swój "kwiat".Tak oto, powstał nam koszyczek - według mnie bardzo fajny upominek.
A Wasze pociechy co przygotowały dla swoich Pań???
6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Czekam zatem na prezentację - jestem bardzo ciekawa co, to za upominek... ;)

   Usuń
 2. Koszyczki wyszły cudnie :-) Panie napewno były zachwycone :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy :* A koszyczki wiszą u Pani nad biurkiem, więc chyba się spodobały :P Smyki twierdzą, że bardzo...a ja osobiście się nie pytałam :D

   Usuń
 3. Bardzo ładny prezent, gratuluję pomysłu :)

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.